WAŻNE

KOMPUTRONIK S.A.: Informacja nt. zakończenia kontroli podatkowej

2020-06-08 19:45
publikacja
2020-06-08 19:45
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 15 / 2020
Data sporządzenia: 2020-06-08
Skrócona nazwa emitenta
KOMPUTRONIK S.A.
Temat
Informacja nt. zakończenia kontroli podatkowej
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do informacji przekazanych w publikowanych raportach okresowych odnośnie kontroli prowadzonych w zakresie podatku od towarów i usług, Emitent podaje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym, tj. 8 czerwca 2020 r., Komputronik S.A. [Spółka, Emitent] otrzymał pismo od Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Poznaniu (UCS). W piśmie organ skarbowy przestawił wynik kontroli celno–skarbowej w zakresie podatku od towarów i usług (VAT) za okres od stycznia do września 2017 r. wskazując, że w rezultacie przeprowadzonej kontroli celno-skarbowej (Kontrola) nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości.
Kontrolą objęto: ewidencje sprzedaży za okres styczeń – wrzesień 2017 r., ewidencje zakupu za okres styczeń – wrzesień 2017 r., faktury sprzedaży za I kwartał 2017r. dotyczące sprzętu komputerowego wg. stawki 0%, faktury zakupu VAT za marzec 2017 r. w powiązaniu z rejestrem zakupu, faktury zakupu telefonów komórkowych za luty i marzec 2017r. według zasad odwrotnego obciążenia oraz ewidencje zakupu i sprzedaży w powiązaniu ze złożonymi deklaracjami VAT-7 oraz VAT-UE za poszczególne miesiące objęte Kontrolą.

UCS podał, że zweryfikowano prawidłowość: stosowania w sprzedaży swatki VAT 0% dla placówek oświatowych, prawidłowość stosowania odwrotnego obciążenia podatkiem VAT i stosowania VAT 23% dla osób niebędących podatnikami VAT, prawidłowość zachowania wszystkich wymogów formalnoprawnych przy sprzedaży poza granice kraju (WDT i eksport), zgodność rejestrów Emitenta z rejestrami klientów oraz rzetelność i zgodność danych w plikach JPK_VAT w rejestrach kluczowych klientów i dostawców.

Emitent informuje, iż w wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych, w toku trwającej blisko 30 miesięcy kontroli, przedstawiciele fiskusa nie stwierdzili nieprawidłowości w rozliczeniach podatku VAT w zakresie zagadnień objętych Kontrolą uznając prawidłowość wszystkich danych zamieszczonych w deklaracjach VAT-7 dotyczących okresu Kontroli.

Zakończenie kontroli ma, w ocenie Emitenta, istotne znaczenie dla wielu kontrahentów Spółki, którzy identyfikowali potencjalne ryzyka związane z ewentualnymi negatywnymi skutkami finansowymi, będącymi potencjalnym efektem niekorzystnego rozstrzygnięcia w ramach prowadzonej kontroli.

Niniejsza publikacja realizuje nałożony na zarządcę w postępowaniu sanacyjnym obowiązek przekazywania informacji o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy – Prawo restrukturyzacyjne.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-06-08 Wojciech Buczkowski Prezes Zarządu
2020-06-08 Patryk Filipiak reprezentujący Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Zarządca
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
trader18
wszystko piszecie w taki sposób, jakby to komputronik był winny wszystkiemu, przeciez pandemia była... no to jak.. logiczne jest ze pewne lokale się pozamykają, wina rzau ze zrobił lockdown a nie firmy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki