REKLAMA

KO wyciąga rękę do przedsiębiorców. Nie będą już "maszynkami do wyciskania pieniędzy"

2023-09-23 13:53
publikacja
2023-09-23 13:53

Dość i koniec traktowania przedsiębiorców przez państwo jak maszynek do wyciskania pieniędzy – powiedział w sobotę poseł KO Arkadiusz Marchewka. Wśród propozycji KO wymienił także powrót do zryczałtowanej składki zdrowotnej i podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

KO wyciąga rękę do przedsiębiorców. Nie będą już "maszynkami do wyciskania pieniędzy"
KO wyciąga rękę do przedsiębiorców. Nie będą już "maszynkami do wyciskania pieniędzy"
fot. Andrey_Popov / / Shutterstock

W sobotę w Szczecinie podczas konferencji prasowej przedstawiono propozycje programowe KO przygotowane dla kupców i małych przedsiębiorców w ramach 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów. Jednym z pierwszych rozwiązań dla małych przedsiębiorców, ma być wprowadzenie płatnego urlopu."Przedsiębiorcy zasługują na odpoczynek, tak samo jak ludzie pracujący na etacie" – przekazał w sobotę poseł KO Arkadiusz Marchewka.

Wśród propozycji jest też m.in. powrót do zryczałtowanej składki zdrowotnej oraz rozwiązania dla małych przedsiębiorców, których pracownicy idą na zwolnienie chorobowe. "Jeśli pracownik będzie musiał iść na zwolnienie chorobowe, to od pierwszego dnia płacenie składek chorobowych przejmie na siebie ZUS. Teraz jest tak, że musi to robić pracodawca" – przekazał Marchewka. "Od pierwszego dnia zwolnienia chorobowego koszt przejmie ZUS" – podkreślił.

Reklama

"Dość i koniec traktowania przedsiębiorców przez państwo jako maszynek do wyciskania pieniędzy" - oświadczył poseł.

Wśród zaprezentowanych postulatów jest też podwyższenie kwoty wolnej od podatku. "Dzięki temu, że zostanie kwota wolna od podatku podniesiona do 60 tys. zł, pracownicy, zarabiając np. około 5-6 tys. zł brutto, będą mogli około 3 tys. zł rocznie zaoszczędzić. To jest konkret, te pieniądze zostaną im w portfelach" – przekazał Marchewka. "Czas doprowadzić do sytuacji, w której obniżymy podatki za pracę, dzięki czemu więcej pieniędzy zostanie ludziom w portfelach" – dodał.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Podczas konferencji prasowej odniesiono się też do kwestii handlu i polskiego rolnictwa. "Za rządów PiS-u zniknęło 20 tys. małych, rodzinnych sklepów. Supermarkety się rozrastają, narzucają ceny i warunki" – przekazała Natalia Żyto z Agrounii. "W naszych konkretach mamy nowoczesne, hybrydowe targowiska w każdym mieście. Wybudujemy w każdym mieście cyfrowe targowisko. Będzie drive thru, będzie porządna aplikacja, będą też godne warunki pracy i kupna" – poinformowała Żyto.

Jak dodał, "chcemy żeby był porządny dach, porządna nawierzchnia do chodzenia, toalety, parkingi, żeby nam wszystkim lepiej robiło się zakupy. Dzisiaj sytuacje targowisk są dramatyczne, to urąga godności ludzkiej, w jaki sposób prowadzony jest handel".

"Dzisiaj wprowadzana jest dyktatura zagranicznych korporacji i my się na to nie godzimy. Musimy mieć alternatywy handlu, nie możemy zgodzić się, aby ten monopol się rozrastał w handlu" – podkreśliła. Przekazano też, że Agrounia proponuje dodatkowe postulaty, które sprawią, że w Polsce "będzie taniej i nie będzie wszechobecnej drożyzny".

"Chcemy, żeby w sklepach na terenie Polski było 51 proc. polskich produktów, chcemy wprowadzić maksymalne marże. Nie może być tak, że u rolnika ziemniaki kosztują 50 gr/kg, a supermarket nakłada 1600 proc. marży" – dodała Żyto.

Wskazała też na dążenie do zdrowej konkurencji i konieczność rozdrobnienia dostawców, aby "supermarkety nie dyktowały warunków rolnikom i nie uzależniały ich od siebie".

misz/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
KO wyciąga rękę do przedsiębiorców po pieniądze z ich portfela. Tusk od razu podwyższyłby podatki.
gogaco8651
Ta? a kto sfinansuje rozdawnictwo w którym postanowili przebić nawet PiS?

PO jest skrajnie niewiarygodne w swoich obietnicach.
niederfurzdorf
Ja bardzo ufam Donkowi!!! Obiecał podatki 3x15? Obiecał! Dotrzymał słowa? Obiecał! A jak powiedział Sikorski obietnice wyborcze wiążą tego kto w nie wierzy. A wtórujący mu sztukmistrz z Londynu : dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać ! Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało!
lebski_gosc
Jakbym was nie znał to bym na was zagłosował
branza_w
O ile pamiętam kilka tygodni temu prezes PO był obrzony, że paliwo jest po 6.5zł. Obiecał że będzie po 5 zł. Teraz jest po 6 zł i krzyk opozycji że za tanio.
Powiem szczerze nie wierzę w to co mówią i że mają dobre intencje.
katzpodola
Już pierwsze zdanie doprowadziło mnie do śmiechu co do reszty to szkoda waszego czasu na czytanie.
grzegorzkubik
PO przedstawiła tyle propozycji, polegających na wydawaniu kasy z budżetu, że dzisiejsza chęć dbałości o przedsiębiorców jest śmieszna.
andregru
Żartujesz ? Czy ktoś może przebić w rozdawnictwie PIS ? PIS potrafi rozdawać miliony zł naszych podatków nawet na zakupy hoteli w Szwajcarii przez fundacje wydmuszki - Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego 120 Żartujesz ? Czy ktoś może przebić w rozdawnictwie PIS ? PIS potrafi rozdawać miliony zł naszych podatków nawet na zakupy hoteli w Szwajcarii przez fundacje wydmuszki - Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego 120 mln instytut na zakup zabytkowego kompleksu hotelowego w Szwajcarii. Prawie 30 milionów z kolei przeznaczono na remont warszawskiej siedziby placówki. - https://wiadomosci.wp.pl/hotel-w-szwajcarii-za-120-mln-zl-gigantyczne-dotacje-dla-instytutu-pileckiego-6733337168837344a
andregru
Ciągle kradniecie podatki Polaków aby rozdawać swoim pieskom " Minister sportu Kamil Bortniczuk miał przyznać aż 700 tys. złotych dotacji z rządowych programów fundacji "Żadnych Granic", którą założyli znajomi i wspólnicy Cezarego Kuleszy ze spółki "Profaktor" - pisze Wirtualna Polska. Kasa ta miała trafić Ciągle kradniecie podatki Polaków aby rozdawać swoim pieskom " Minister sportu Kamil Bortniczuk miał przyznać aż 700 tys. złotych dotacji z rządowych programów fundacji "Żadnych Granic", którą założyli znajomi i wspólnicy Cezarego Kuleszy ze spółki "Profaktor" - pisze Wirtualna Polska. Kasa ta miała trafić m.in. do siłowni, której współwłaścicielem jest sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. " https://sport.fakt.pl/pilka-nozna/minister-sportu-przekazal-700-tys-na-biznes-prezesa-pzpn-i-jego-znajomych/ym1cq7l
1as
Tylko koniecznie niech sobie zapiszą swoje obietnice, bo potem głupio wychodzi podczas wywiadu.
Zresztą, obietnice wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki