REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt producenta gier Big Cheese Studio

2021-10-13 08:44
publikacja
2021-10-13 08:44
KNF zatwierdziła prospekt producenta gier Big Cheese Studio
KNF zatwierdziła prospekt producenta gier Big Cheese Studio
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Big Cheese Studio, producenta i wydawcy gier, w związku z planowaną ofertą publiczną i debiutem na rynku głównym GPW - podała spółka w komunikacie prasowym. Publikacja prospektu planowana jest na 14 października, a debiut w czwartym kwartale tego roku.

Big Cheese Studio ma zamiar pozyskać środki z emisji akcji na rozbudowę zespołu i produkcję trzech autorskich gier, których wydanie planuje do 2023 roku.

"W ciągu najbliższych dni rozpocznie się oferta publiczna. Pozyskany w ramach jej kapitał planujemy przeznaczyć na rozbudowę zespołu i produkcję naszych trzech projektów, których wydanie planujemy do 2023 roku. Mam tutaj na myśli B17 Squadron, Pizza Empire oraz jeden niezapowiedziany tytuł, o którym więcej będziemy mogli powiedzieć już niebawem" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Łukasz Dębski, prezes Big Cheese Studio.

"(...) Jesteśmy gotowi do wejścia na kolejny poziom skalowania naszej działalności. Pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki spodziewamy się jeszcze w tym roku" – dodał.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski BOŚ.

Big Cheese Studio to działający od 2018 roku producent i wydawca gier wideo z Łodzi. Model biznesowy studia zakłada tworzenie gier z naciskiem na połączenie symulacji, ekonomii i strategii działania.

W 2019 roku na rynku zadebiutowała pierwsza, autorska produkcja studia – Cooking Simulator, której wolumen sprzedaży przekroczył poziom 700 tys. sztuk, a wolumen sprzedaży gry wraz z płatnymi DLC przekroczył 1,1 mln sztuk. Obecnie zespół koncentruje się nad rozwojem płatnych DLC oraz nowymi produkcjami. Strategia studia zakłada jednoczesne prace nad 2-3 produktami rocznie.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki