KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne w przedmiocie zastosowania wobec Idea Banku środka nadzorczego - podał bank w komunikacie.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

Postępowanie - jak podano - jest wynikiem niespełniania przez Idea Bank minimalnych wymogów kapitałowych oraz wymogu połączonego bufora.

Bank informował w kwietniu, że szacowany na koniec grudnia 2018 roku łączny współczynnik kapitałowy banku na poziomie skonsolidowanym wynosi 2,74 proc., a współczynnik Tier 1 na poziomie skonsolidowanym wynosi 1,34 proc.

"Przedmiotem postępowania administracyjnego będzie ocena, czy ewentualne zastosowanie środka nadzorczego w postaci możliwości ograniczenia zakresu działalności banku może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka prowadzonej działalności i tym samym wspomóc działania naprawcze prowadzone przez emitenta" - podano w komunikacie.

"Tego typu środek może dotyczyć zarówno możliwości wykonywania niektórych czynności przez emitenta, jak również warunków ich wykonywania" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 8 zenet

To zamach na demokrację, KNF chce zniszczyc wybitnego bojownika o wolnośc i demokrację.
Chce zabrac mu bank. Banki jak wiemy są niezalezne i samorządne zgodnie konstytucją

! Odpowiedz
10 43 alm1956

Czas skończyć z bandyctwem KNF.

! Odpowiedz
9 14 brylantyna

Kto w tej komisji podejmuje decyzje? To już żadni fachowcy, a polityczne pionki!

! Odpowiedz
2 8 gege01

"Pani redaktur! Przyniesły, kazały podpisać, my nie czytali a tera cza płacić!!!"

! Odpowiedz
4 12 heimir

Może gdzieś przegapiłem, więc przepraszam, ale czy ktoś wie czemu się Idea nie łączy z Getinem? Nie prościej byłoby to połączyć w jeden organizm?

! Odpowiedz
1 39 elear

KNF nie zgodził się na to. Jeden i drugi bank nie spełniają polskich wymagań kapitałowych.

! Odpowiedz
3 23 greatmongo

Dwa kiepskie banki nie zrobia jednego silnego :)

! Odpowiedz
25 56 szlachta-nie-pracuje

Okradzeni emeryci z oszczędności życia
witam tu twój prywatny doradza z idea banku
mam na dla ciebie propozycje
lukratywną musisz się szybko zdecydować jest mało czasu
inwestycja jest pewna jak lokata
nawet bardziej pewna bo BFG może zbankrutować a Getback nie to taka duża spółka Leszek gwarantuje swoim kapitałem ,inwestycja życia na 4% tylko musisz wejść całą kwotą lokaty !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 96 staryznajomy

I o czym to swiadczy ? Podpisywali, autoryzowali transakcje, otrzymywali dokumenty emisyjne gdzie juz bylo napisane wszystko na tacy lacznie z zagrozeniami ?
Doradcy moze i k9loryzowali ale wtedy Getback latal na gieldzie po ponad 20 zl, nawet mbank (chyba to to biuro ??) dawal rekomendacje KUPUJ z cena 30 zl, KNF nie intereniowal, renomowani swiatow8 audytorzy klepali raporty to co ten sprzedawca mial mowic, co on mial wiedziec jak nie wiedzieli madrzejsi od niego, naganial bo mial za sprzedaz prowizje tak jak nagania sprzedawca samochodu, baba na targu czy dzwoniacy akwizytor hahaha
I taka jest prawda!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 35 szlachta-nie-pracuje odpowiada staryznajomy

o czym to świadczy ?
Idea Bank nie miał koncesji maklerskiej !
Wielu ludzi nieczego nie podpisało na dyspozycję kupna obligacji podpisywał za nich ,,doradza" działania banku było bezprawne podziedzieć bandyckie itp

! Odpowiedz
6 17 ertyy odpowiada staryznajomy

Bezczelnie kłamiesz i doskonale wiesz jak było. Po co? Nawet dla akcjonariuszy GH (jak ty) i IB lepiej gdy bank odda co ma oddać i sprawa się wreszcie zakończy.

! Odpowiedz
3 36 elear

Staryznajomy ja to rozumiem i pewnie będą kombinować by do takich ostatecznych działań (przejęcie przez inny bank, czy BFG) nie doszło, ale tu akurat piłka leży po stronie Leszka.
Jeżeli będzie chciał puścić śmierdzącego klocka Pisowi przed wyborami (a nie jest mu z Pis po drodze) to może to zrobić. Dużo nie straci, bo to bankrut.
Po prostu moim skromny zdaniem KNF słabo zabezpiecza system bankowy i skoro ponad pół roku może działać bank, który ma praktycznie zerowe kapitały (mamy 3q te kapitały mogą być już ujemne) to o jakich standardach i wymaganiach my tu rozmawiamy? To ściema

Będą kombinować, ale jak to jest w mądrości ludowej: ze starej baby nie zrobisz młodej i odwrotnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 51 staryznajomy

Leszek tego z IdeaBankiem nie zrobi. Nie po to bral Pruskiego, nie po to tna koszty, zwolnienia, teorganizacja ok 30 oddzialow itp ktore wg prez Pruskiego dadza rocznie 140 mln by to spuscic w kibel. Jakby to chcial zrobic to zrobil by to po wynikach rocznych albo wczesniej zwalajac wine na CHRZANOWSKIEGO z KNF a nie ratowal sie wtedy srodkami z NBP ktore zreszta przed terminem zwrocil.
Ja w to osobiscie nie wierzę bo znam Czarnego i on sie łatwo nie poddaje i nie odpuszcza :)
I byla by to jego pierwsza porażka inwesrycyjna i pociagnela by za soba pozostale jak zdrowy Holding ze spolkami za granica czy Getin Noble. Do tego nie dojdzie :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 14 staryznajomy

Ale wtedy nie bedzie na 500+ :)

! Odpowiedz
22 20 szlachta-nie-pracuje

niech upadają nikt nie zapłacze dopóki jest na 500+ i emerytury naród wybaczy

! Odpowiedz
10 57 staryznajomy

I dlatego elear nikt nie da upaść IdeaBankowi bo nikt nie ma w tym interesu. BFG musiał by zwiększyć danine z pozostalych bankow, upadek Idea pociągnął by za soba pozostale banki, taki Alior i tak juz jest notowany na dnie, w PlusBanku Solorza też kurator. W sytuacji nadchodzacego spowolnienia w gospodarce to spowodowało by....aż strach sie bać. Dlatego po tych turbulencjach ktore teraz są Idea po cieciu kosztow sama sobie poradzi z pomoca kuratora z BFG i KNF.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 30 elear

A mój nos mówi, że oba banki to trupy.
GNB może jeszcze da radę odratować, ale ma paskudną reputację, strategię jak do obory i trzeba w niego ładować kasę (i nikt tego nie zrobi tylko Leszek)... powodzenia!
Idea to kapitałowo bankrut, w szoku jestem, że tego jeszcze nie zamknęli.

Naciski polityczne są, PIS lubi inwestować w rzeczy, które nie przynoszą zysków, tylko straty...

PS. Ty nie zapłacisz jeden dzień OC i masz karę, instytucja zaufania publicznego jaką jest bank, mający ok. 20 mld aktywów nie spełnia nawet w 1/4 wymagań kapitałowych już od ponad pół roku i co? zero problemu, wspaniały system.
Jak taki bank jak Idea pierdyknie, to mamy wyczyszczony BFG ewentualnie nakażą innemu bankowi Idee przejąć, to i tak mamy na bankach spadki z 50-60%

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 17 szlachta-nie-pracuje

tak zle to nie jest w IB brakuje 2mld zł to mała kwota dla BFG problemem jest stres jak ktos ma np 300 tys zl i woli je trzymac na lokacie 2,7 zamiast 1,7 w PKO SA zeby pozniej stać w kolejce po swoje$$ to jego sprawa chociaż moze trupów w szafie jest więcej .Po Leszka idą ludzie z Getbacku ,polisolokat ,ubezpieczeń itp co tam jeszcze no sporo tego godzinami mozna by mówić ilu ludzi oszukał Leszek ,był chciwy i zły teraz płaci za to w przypadku Getinu jest jeszcze gorzej tam brakuje jeszcze więcej .No ale zobaczymy po wyborach sprawa się wyjaśni wtedy zrealizują plan Sokala i po problemie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 54 tulipanywzakopanem

Mój nos mówi mi , że to polityczne naciski, a nie troska o dobro klientów.

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 16 jes

Leszek sypnął i odkupił trolle pisowi :)
Na poważnie banki do kasacji. Z banków wyciągnięty kapitał i praktycznie nic w nich nie ma. A że z drugiej strony pis chce oba znacjonalizować to tylko dlatego życzę im przetrwania.

! Odpowiedz
27 50 faydee

Czy to komisja nadzoru finansowego czy komisja niszczenia banków??

! Odpowiedz
36 30 momotaro

W końcu początek końca tej farsy pod nazwą Idea Bank. Niech tylko ten news pójdzie szeroko w plener i powtórka z kolejkami starszych wycofujących depozyty.

! Odpowiedz
14 15 nostsherlock

Afera KNF ucichłą, to wracamy do pierwotnego planu wykupienia banku za 1 zł

! Odpowiedz
2 2 pogo0

Po co? Przecież Alior już należy do PZU, które jest państwowe... czy coś mnie ominęło?

! Odpowiedz
22 35 samozarobienie

Szok? Niedowierzanie? A może zwykła głupota dyktuje te niezrozumiałe działania Komisji Nadzoru Finansowego.

! Odpowiedz
3 35 szlachta-nie-pracuje

w którym banku Leszek ma konto ?
a w Idea Banku
B w Getin Banku
c na Bermudach i Bank of America

zaczynamy głosowanie

! Odpowiedz
3 19 nostsherlock

Raczej ma pełno udziałów, aktywów fizycznych i przepływów finansowych. A kont ma minimum 20 w różnych miejscach nie tylko w Polsce. Jak jest się "etatowcem" to myśli się o swojej pensji miesięcznej. Jak już wychodzisz poza próg etatowca i masz zaplecze kapitałowe, to interesuje ciebie "cash flow", a konta w banku są po to, żeby pokryć drobne bieżące wydatki, bo koniec końców liczy się dla ciebie roczny bilans przychodów, a nie życie od wypłaty do wypłaty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 25 dasbot

Leszek od kilku miesięcy przebywa w USA i całą kasą trzyma pewnie gdzieś na Bahama/Kajmanach + nieruchomości na Florydzie + biżuteria Joli + nie zgadnie nikt w czym jeszcze :-)

! Odpowiedz
9 7 z_ziemi_wloskiej_do_polski

Stawiam flachę temu, kto wytłumaczy te dziwne ruchy.

! Odpowiedz
11 22 szlachta-nie-pracuje

dziwne ruchy to jest kupowanie trolli kiedy bank jest trupem ,to tak jakby legalnie kłamać za pieniądze wy trolle bankowe nie macie sumienia i zasad jesteście bandą moralnych zer .Próbujecie ogłupiać ludzi bez własnego zdania waszymi prymitywnymi płatnymi komentarzami !! TO JA POWIADAM OD DNIA DZISIEJSZEGO NIE MINA 4 MIESIĄC A BANKI LESZKA UPADNĄ CZAS START PO WYBORACH TRUPA ZAKOPIĄ W KNF

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 37 alm1956

Mam wrażenie to zdecydowanie PARANOJA TYGODNIA!

! Odpowiedz
25 43 trzejmuszketerowie

Gdzie my żyjemy! KNF powinien wspierać działania bankowe, a nie rzucać kłody pod nogi!

! Odpowiedz
5 10 szlachta-nie-pracuje

..and it's gone"

! Odpowiedz
25 41 bionizyzlotopolski

Czy Komisja jest pod dyktatem Niemców? Czy tu chodzi o zniszczenie polskiego banku????

! Odpowiedz
1 31 elear

"łączny współczynnik kapitałowy banku na poziomie skonsolidowanym wynosi 2,74 proc., a współczynnik Tier 1 na poziomie skonsolidowanym wynosi 1,34 proc."

Serio? Nad czy tu się zastanawiać, ten bank powinien być zamknięty (o ile główny akcjonariusz w trybie pilnym odpowiednio go nie dokapitalizuje), bo nie spełnia podstawowych wymagań i jest zagrożeniem dla polskiego systemu bankowego!

Masakra
A i tak jakby sprawdzić porządnie te niby kapitały własne Idea Banku, to jeszcze wyjdzie, że ma te tiery ujemne ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 38 _moonlight

Ewidentne zagranie pod publiczkę, aby tylko zaszkodzić bankowi.

! Odpowiedz
20 38 cyrk_na_wiejskiej

Któż zrozumie decyzję KNF...

! Odpowiedz
28 66 staryznajomy

A co do tej pory robil ten kurator? Za co bral pieniadze?

! Odpowiedz
4 21 szlachta-nie-pracuje

czeka na rozkaz ,jak padnie to dojadą Leszka w parę dni w jego bankach nic nie ma nie ma już nawet oddziałów he he bank się zwinął została strona i złudne uczucie konta w banku który jest tylko zapisem binarnym ,odłączą mu prąd w serwerowni i będzie out of order jak to było w tej bajce End is gone :)P

! Odpowiedz
3 21 jes odpowiada szlachta-nie-pracuje

Ale lokatę możesz nadal robić. BFG gwarantuje. Sorry, pomyłka, każdy podatnik gwarantuje twoją lokatę w tych wydmuszkach banków i skokach.

! Odpowiedz
8 14 szlachta-nie-pracuje odpowiada jes

he he dla 1% chce się komuś ryzykować ? wiesz jak wyglądają gwarancje BFG w praktyce ? trzeba pójść do banku i osobiście przelać pieniądze na swoje konto w innym banku ,jak jego banki padną to będą kolejki i stres a to jest Polska raj oszustów i złodziei BFG może nie mieć tych miliardów i co wtedy jak padnie Getin z Ideą ? okaże się ze gwarancję są teoretyczne tak jak całe to państwo .Wtedy wyjdzie Cymański i powie że chciwym bogaczom co mają więcej niż 10 tys zł nie wypłacą bo nie mają i co medią pomielą pompielą i temat ucichnie jak wszyskie afery w tym batustanie znikają pieniądze i złodzieje łapią leszczy i tyle

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
IDEABANK -2,10% 2,56
2019-10-18 17:00:00
WIG -0,48% 57 024,61
2019-10-18 17:15:02
WIG20 -0,41% 2 164,75
2019-10-18 17:15:00
WIG30 -0,51% 2 451,42
2019-10-18 17:15:01
MWIG40 -0,92% 3 636,71
2019-10-18 17:15:01
DAX -0,17% 12 633,60
2019-10-18 17:37:00
NASDAQ -0,83% 8 089,54
2019-10-18 22:03:00
SP500 -0,39% 2 986,20
2019-10-18 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.