REKLAMA

KNF wpisała nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych

2023-09-01 09:08
publikacja
2023-09-01 09:08

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty: cfd.capital-trust.co.uk, capital-trust.co.uk, capital-trust.ltd oraz Prefa Group SA z siedzibą w Poznaniu - poinformowała w piątek KNF.

KNF wpisała nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych
KNF wpisała nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych
fot. Włodzimierz Wasyluk / / Forum

Jak przekazano w piątkowym komunikacie, w stosunku do cfd.capital-trust.co.uk, capital-trust.co.uk oraz capital-trust.ltd, skierowano zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Natomiast w odniesieniu do spółki Prefa Group SA z siedzibą w Poznaniu, KNF skierowała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 37b ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomitomi
''' Kontrolerzy prześwietlili umowy IT za ponad ćwierć miliarda złotych, które ZUS zlecił bez przetargów jednemu wykonawcy. Uznali, że udzielał ich nierzetelnie. ZUS odpiera zarzuty, podkreślając, że wnioski NIK są oderwane od realiów, w których zakład musiał realizować zadania.'''

kiedy na listę ??

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki