KNF ostrzega przed Tomaszem D.

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego znalazła się osoba fizyczna. To Tomasz D., który podejrzewany jest o prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia.

Wśród podmiotów figurujących na ostrzegawczej liście w dziale „Prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF” tylko jeden to osoba fizyczna. Tomasz D., określony jako „osoba fizyczna nieuwidoczniona w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej”.

W tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zgodnie z prawem za złamanie tego przepisu grozi grzywna do 5 milionów złotych.

Tomasz D. znalazł się w „doborowym towarzystwie”. Na tej samej liście – wśród podmiotów oskarżonych o złamanie prawa bankowego – znalazły się Amber Gold czy Finroyal. Tomasz D. jest jedną z trzech osób fizycznych obecnych na liście. O to samo przestępstwo natomiast podejrzewany jest Marcin Jerzy P, natomiast o wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia KNF podejrzany jest Szymon M.

W sumie na liście KNF figuruje 95 podmiotów. Najwięcej, bo aż 52 podejrzewanych jest o popełnienie przestępstw z art. 171 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF). Za łamanie tych przepisów grozi do 3 lat więzienia i 5 mln zł kary.

/mz

Źródło: Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~inet

A dlaczego nie ostrzega przed patro

! Odpowiedz
0 0 ~i3

Bo od Patro musieli dostać dużo kasy to siedzą cicho, od tego Tomasza D. pewnie nic nie wyciągnęli dlatego ostrzegają.

! Odpowiedz
0 0 ~Sam

PODAĆ PEŁNE NAZWISKA A NIE ICH INICJAŁY, TAK TO JEST TO KRYCIE GANGSTERÓW

! Odpowiedz
0 1 ~i3

Oni się pomylili to nie Tomasz D. to Donald T.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~lol3

o kurde, co najmniej dwóch moich kolegów może być oszustami: Tomasz D. i Szymon M.
Pozdrawiam kolegów i mam nadzieję, że to nie o was chodzi :)

! Odpowiedz
0 0 ~szefuf

Kurde, albo coś z nimi nie tak, albo są ok - jak są ok, to zostawcie ich w spokoju, a jak kręcą, to należy podać nazwisko, żeby wszyscy wiedzieli - najlepiej ze zdjęciem. Powalone prawo głupiej cywilizacji europejskiej.

! Odpowiedz
0 0 ~endi

Zgaduj zgadula kto to taki : Tomasz D , Marcin Jerzy P oraz Szymon M ? wszystkim potencjalnym ofiarom tych Panów polska prokuratura zaleca - nie wprost - wizytę u jasnowidza celem uniknięcia okradzenia ... :)

! Odpowiedz
0 0 ~rt

Popatrzecie, a Tusk pozwala swojej PO kraść miliony i tu o nich nic nie napisali o jakimś jednym Tomaszu D. informacje na każdym portalu:-/

! Odpowiedz
0 0 ~Konradm

czyżby Majewski z reklam PKO BP??!! :O

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

KREDYTIN 13,6000 23,6%
TXM 0,1050 16,7%
TALANX 178,0000 14,8%
REINHOLD 0,2420 -42,4%
AIRWAY 0,5140 -11,4%
RAFAKO 0,9250 -10,5%
Akcje: 143 wzrosło, 175 spadło, 59 bez zmian.
Wolumen: 59 164 033 akcji, obrót: 1 012 051 286 zł
Aktualizacja: 2019-12-06 17:04:58