REKLAMA
WEBINAR

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2023-04-07 16:33
publikacja
2023-04-07 16:33

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego znalazły się kolejne, dwa nowe podmioty: Bright Space LTD i Rejestracja Pojazdów Tomasz Niemiec - poinformowała w piątek Komisja.

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Jak wskazano, Bright Space LTD to podmiot prowadzący działalność za pośrednictwem: cryptotradecorp.co, cryptotradecorp.com, capitalprotrade.com oraz platformy Bilancegroup, prowadzącej działalność za pośrednictwem strony bilancegroup.co/pl.

Poinformowano, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Z kolei w przypadku podmiotu Rejestracja Pojazdów Tomasz Niemiec, chodzi o zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 90 ust. 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (nieuprawnione używanie w firmie, reklamie lub do oznaczenia własnej działalności gospodarczej określeń wskazujących na wykonywanie dystrybucji ubezpieczeń przez podmiot niebędący dystrybutorem ubezpieczeń), które zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF dostępna jest pod adresem https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. (PAP)

pif/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kololux
Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu – realnych sposobach na Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu – realnych sposobach na skuteczne budowanie majątku w Polsce, a nie szybkie i łatwe, na które łapią się naiwni. Dzięki niej ludzie też ustrzegą się niejednej pułapki typu AmberGold, SKOKI, Getback czy kredyt frankowy.
men24a
Powiem ci jaka jest wiedza Polaków.
Polacy są mocno wierzący !
Gość na allegro sprzedawał Chińskie monety jedno uncjowe po 200 zł. Sprzedał ich na kwotę 3 mln zł. Większość mocno wierzących Polaków zgłosiła się na policję, że została oszukana. Już wiem skąd to imperium Rydzyka powstało.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki