REKLAMA

KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

2022-02-10 12:12
publikacja
2022-02-10 12:12
KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych
KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty - spółkę Acme Partners z siedzibą w Warszawie i platformę Apptrader, podejrzane o popełnienie przestępstwa z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - poinformowała w czwartek Komisja.

Komisja wyjaśniła, że chodzi o Acme Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Apptrader (platforma inwestycyjna Apptrader – www.apptrader.com).

Jak podano, w przypadku Acme Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie "zawiadomienie prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)". Wyjaśniono, że przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot; postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wobec platformy Apptrader, jak wskazano, "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)" zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z wymienianymi na niej podmiotami. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki