REKLAMA

KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

2018-07-04 12:07
publikacja
2018-07-04 12:07

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisano nowe podmioty: Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie oraz HossaFX - poinformowała w środę Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych / fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie trafiła na listę ostrzeżeń na podstawie "zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierowanego przez Urząd KNF z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności inwestycyjnej bez zezwolenia)" - wyjaśniono.

Natomiast HossaFX, działający z wykorzystaniem strony internetowej hossafx.com, na podstawie "zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierowanego przez Urząd KNF z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia)" - wskazano.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki