REKLAMA

KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

2018-07-04 12:07
publikacja
2018-07-04 12:07

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisano nowe podmioty: Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie oraz HossaFX - poinformowała w środę Komisja Nadzoru Finansowego.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie trafiła na listę ostrzeżeń na podstawie "zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierowanego przez Urząd KNF z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności inwestycyjnej bez zezwolenia)" - wyjaśniono.

Natomiast HossaFX, działający z wykorzystaniem strony internetowej hossafx.com, na podstawie "zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierowanego przez Urząd KNF z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia)" - wskazano.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki