REKLAMA

KNF: Stockxm/Myinvests na liście ostrzeżeń publicznych

2020-08-03 18:31
publikacja
2020-08-03 18:31
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego został wpisany nowy podmiot:: Interfox Commercial Limited z siedzibą w Hong Kongu prowadzący działalność pod nazwami handlowymi Stockxm oraz Myinvests – poinformowała Komisja w poniedziałek.

Komisja podała, że oprócz wpisu na listę ostrzeżeń publicznych zostało skierowane przez Urząd KNF zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.(PAP)

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

pgo/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
sammler
Oraz PFR za emisję 100 mld przy 1,2 mld funduszy własnych i braku dochodów własnych. Gwarancje SP (jak każde gwarancje) mają być uruchomione dopiero wtedy, gdy sam emitent nie jest w stanie wykupić długu. Tutaj z góry wiadomo, że go nie wykupi, bo nie ma z czego. Przekręt tysiąclecia.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki