REKLAMA

KGHM największą kopalnią srebra na świecie

2021-04-23 15:13
publikacja
2021-04-23 15:13
KGHM największą kopalnią srebra na świecie
KGHM największą kopalnią srebra na świecie
/ KGHM

KGHM zajął pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2021. Z kolei w kategorii „największych producentów srebra” znalazł się na drugiej pozycji - podała spółka.

W przesłanym w piątek komunikacie spółka poinformowała, że Grupa Kapitałowa KGHM w 2020 r. wyprodukowała 1352 tony srebra i zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2021. Z kolei w kategorii „największych producentów srebra” polska spółka znalazła się na drugiej pozycji.

„KGHM od wielu lat zajmuje wysoką pozycję w światowej czołówce największych producentów srebra. W ubiegłym roku w raporcie World Silver Survey również zajęliśmy 1./2. miejsce. Z kolei w ubiegłym tygodniu portal dedykowany inwestorom Kitco.com informował, że KGHM Polska Miedź jest pierwszym producentem srebra na świecie” - napisano w komunikacie.

Jak podano, KGHM sprzedaje ten metal szlachetny w postaci gąsek oraz granulatu i jest jednym z największych producentów srebra metalicznego. Srebro jest dostarczane w formie granulatu do fabryk produkujących materiały do zakładów jubilerskich oraz metalowych produkujących stopy z zawartością Ag. Srebro w formie gąsek trafia głównie do instytucji finansowych.

Produkcja srebra w KGHM odbywa się w Hucie Miedzi Głogów, gdzie od 1993 roku istnieje Wydział Metali Szlachetnych. Powstał specjalnie, by odzyskiwać obecne w rudzie miedzi metale szlachetne – srebro i złoto. Znajdują się one w tzw. „czarnym błocie”, czyli szlamie anodowym, powstającym podczas elektrorafinacji miedzi.

„Ze srebra katodowego o zawartości Ag powyżej 99,99 procent produkowane jest srebro metaliczne w postaci granulatu pakowanego w worki o masie 25 kg i gąsek o masie ok. 1000 uncji trojańskich, co wynosi około 31,1 kg” - czytamy w komunikacie.

Jak podano, raport „World Silver Survey” to jeden z najważniejszych raportów rocznych, który publikuje zestawienie największych producentów srebra. Przygotowuje go zespół złożony z analityków światowych rynków metali. Zawiera syntezę kluczowych aspektów rynku białego kruszcu, obszerne statystyki i analizy ekonomiczne.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
sel
Srebra nie ma od groma , jest za raptem 20 mld $ rocznie , od groma jest tylko papierów na srebro, a dolar jest nie wymienialny na srebro od 50 lat nawet w 2 procentach.. W zasadzie każdy kraj mógłby zgarnąć całe srebro dla siebie bardzo łatwo, tylko że żandarm grozi każdemu kto chciałby za dużo fizyka że mu wyczyści Srebra nie ma od groma , jest za raptem 20 mld $ rocznie , od groma jest tylko papierów na srebro, a dolar jest nie wymienialny na srebro od 50 lat nawet w 2 procentach.. W zasadzie każdy kraj mógłby zgarnąć całe srebro dla siebie bardzo łatwo, tylko że żandarm grozi każdemu kto chciałby za dużo fizyka że mu wyczyści sejfy i zrobi rewolucję z embargami jak Kadafiemu, tylko dlatego jest po kilka monet na wystawach ..przecież dolarów drukuje się 5 razy więcej w jeden dzień.
sel
Polska w 1974 r zaczęła większe bicie srebrnych monet obiegowych to szybko zrobiono rewolucję..
matere
Dzień dobry
Skoro mamy największą fabrykę KGHM produkującą między innymi srebro to dlaczego nie bijemy u nas w Polsce srebrnych monet inwestycyjnych. Czy ktoś wyjaśni?
Pozdrawiam
jas2
Ja ci wyjaśnię. Po co do produkcji używać srebra, skoro żelazo, miedź czy nikiel są tańsze?
A monet kolekcjonerskich i biżuterii masz od groma. Polecam też gąski o masie ok. 1000 uncji trojańskich, czyli 31,1 kg.
onlyv8engine odpowiada jas2
Nie kłam ponieważ jako osoba fizyczna nie masz mozliwości kupić tzw gąski. Skoro monet kolekcjonerskich jest od groma , to dlaczego britania, perth, filharmonicy , canadian czy us mint produkuje tyle jednouncjówek. polityka naszego państwa i polityka kghm jest polityką skończonych kretynów. jeżeli mamy taka ilość to Nie kłam ponieważ jako osoba fizyczna nie masz mozliwości kupić tzw gąski. Skoro monet kolekcjonerskich jest od groma , to dlaczego britania, perth, filharmonicy , canadian czy us mint produkuje tyle jednouncjówek. polityka naszego państwa i polityka kghm jest polityką skończonych kretynów. jeżeli mamy taka ilość to powinien pieniądz bić bity w srebrze np obiegowa moneta 1oz - 200PLN, ale na to nie zgodzi się banksterka
onlyv8engine
zadałeś najlepsze z mozliwych pytań i najtrafniejsze. odpowiedź jest prosta : mamy pozostac ekonomiczna kolonia którą drenuje się z surowców
jas2 odpowiada onlyv8engine
Masz jakieś dziwne przekonanie, że gdyby każdy człowiek trzymał w domu tonę miedzi, żelaza, aluminium czy srebra to wszyscy byliby bogaci a państwo byłoby silne.
To błędne rozumowanie.
Metale powinny być wykorzystane dla dobra ludzkości jako elementy elektroniczne, a nie trzymane w domu. Z trzymania nie ma pożytku.
the_mind_renewed
To będzie ciekawostka to spotkanie: Wiem że będzie o srebrze, ale czy uchwalą że zabronią posiadania czy zmienią dramatycznie cenę.

Maja 26 mają się wstawić przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów prezesi największych banków w USA.

„Przez ostatnie 15 lat uważnie monitorowaliśmy senackie
To będzie ciekawostka to spotkanie: Wiem że będzie o srebrze, ale czy uchwalą że zabronią posiadania czy zmienią dramatycznie cenę.

Maja 26 mają się wstawić przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów prezesi największych banków w USA.

„Przez ostatnie 15 lat uważnie monitorowaliśmy senackie komisje ds. Bankowości i usług finansowych. Nie przychodzi nam do głowy żadna inna chwila, kiedy komisje wydały wspólne oświadczenie, w którym ogłosiły, że ściągają najpotężniejszych ludzi na Wall Street, aby zeznawali, nie oferując ani jednej iskierki informacji na temat przesłuchania. W komunikacie prasowym wskazano po prostu, że Senacka Komisja Bankowa odbędzie przesłuchanie w środę, 26 maja o godzinie 10:00, a Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów odbędzie przesłuchanie następnego dnia w czwartek 27 maja o godzinie 12:00. W komunikacie wskazano, że następujący prezesi mają zeznawać: Jamie Dimon z JPMorgan Chase; David Solomon z Goldman Sachs; Jane Fraser z Citigroup; James Gorman z Morgan Stanley; Brian Moynihan z Bank of America; i Charles Scharf z Wells Fargo. We wspólnym komunikacie prasowym nie podano tytułu przesłuchań ani tematu przesłuchań. Na stronach internetowych któregokolwiek z komitetów nie ma nic, co rzucałoby dalsze światło na tę sprawę. Jedynym wnioskiem, jaki możemy wyciągnąć, jest to, że na ponad miesiąc przed planowanym rozpoczęciem przesłuchań przewodniczący tych dwóch komisji - senator Sherrod Brown (D-OH) i Maxine Waters (D-CA) - chcieli wysłać wiadomość dla prezesów Wall Street, że mają ich na celowniku.”

link https://wallstreetonparade.com/2021/04/wall-streets-mega-bank-ceos-to-be-hauled-before-congress-in-may-nobody-will-say-why/

Co ciekawe ci co będą ich przesłuchiwać też są tak samo umoczeni.
talmud
dlaczego złotówka nie ma pokrycia w srebrze ? ........"wielki brat" nie pozwala & każe robić dodruk......LMAO
the_mind_renewed
Dziękujemy: men24a Lepiej tego nie da się ująć.
A dawniej wszystkie nasze dobra w ramach wdzięczności dla narodu ze wschodu wysyłaliśmy do ZSRR.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki