299,0000 zł
0,00% 0,0000 zł
Grupa Kęty SA (KTY)

Wstępne prognozy dotyczące wyników IV kwartału 2018

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 33 / 2018
Data sporządzenia: 2018-12-19
Skrócona nazwa emitenta
KETY
Temat
Wstępne prognozy dotyczące wyników IV kwartału 2018
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Grupy Kęty S.A. zgodnie z ogłoszonym kalendarzem wydarzeń korporacyjnych podaje do publicznej wiadomości wstępne prognozy dotyczące wyników czwartego kwartału 2018 roku.
Popyt na rynku utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. W Segmencie Wyrobów Wyciskanych średnia długość oczekiwania na zamówienia na europejskim rynku wprawdzie powróciła do standardowo notowanych poziomów (3-4 tygodnie), ale jest to naturalny dla rynku poziom zadowalający zarówno producentów, jak i odbiorców profili aluminiowych. Na rynku nadal panuje optymizm odnośnie rozwoju sytuacji w kolejnym roku, co przekłada się na opinie, iż szacowany wzrost zapotrzebowania na profile aluminiowe w Europie w 2019 roku wyniesie co najmniej 2%. Analogicznie sytuacja przedstawia się w Segmencie Systemów Aluminiowych. Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, a przyszłoroczne prognozy wskazują na stabilny kilkuprocentowy wzrost. Segment Opakowań Giętkich także osiąga kilkuprocentowe wzrosty pomimo bardzo wysokiego obłożenia mocy produkcyjnych. Podobnie jak w przypadku pozostałych dwóch segmentów szacuje się, że również rynek opakowań będzie w kolejnych latach rósł. Dla Europy tempo wzrostu rynku opakowań prognozowane jest na ok. 2%.
W czwartym kwartale szacowany wzrost sprzedaży w poszczególnych Segmentach będzie kształtował się w następujący sposób:
Segment Wyrobów Wyciskanych – wzrost o 12%
Segment Systemów Aluminiowych – wzrost o 15%
Segment Opakowań Giętkich – wzrost o 7%
Według szacunków Zarządu skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągną poziom 740 mln zł (wzrost o 12%), a skonsolidowany zysk operacyjny kwartału dzięki utrzymaniu marży na podobnym do zeszłego roku poziomie wzrośnie do ok. 58 mln zł (+13%). Skonsolidowany zysk na poziomie EBITDA (zysk operacyjny bez uwzględnienia amortyzacji) wzrośnie z 82 mln zł w zeszłym roku do 89 mln zł (+9%). Saldo działalności finansowej w kwartale (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok. 6 mln zł, (w czwartym kwartale 2017 roku saldo wyniosło -1,2 mln zł). Zgodnie z założeniami w czwartym kwartale utworzono aktywo na podatek dochodowy z tytułu działalności w strefie ekonomicznej (głównie z tytułu projektu rozbudowy spółki Alupol Films) w kwocie 13 mln zł, co jednorazowo powiększyło wynik netto. Szacowany skonsolidowany zysk netto kwartału wyniesie ok. 56 mln zł., czyli będzie o 40% wyższy niż osiągnięty w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Na koniec kwartału dług netto Grupy Kapitałowej osiągnie według szacunków wartość ok. 800 mln zł, a więc będzie o ok. 14 mln zł wyższy niż zanotowany na koniec trzeciego kwartału 2018. Wzrost zadłużenia Grupy Kapitałowej wynika z realizowanego programu inwestycyjnego.
Wyniki prognozowane na czwarty kwartał oznaczają, iż Grupa Kapitałowa z nawiązką zrealizuje prognozy wyniku finansowego planowanego na 2018 rok. Ponieważ prognozowana nadwyżka nie przekroczy 10%, Zarząd Grupy Kęty S.A. nie będzie publikował odrębnej korekty prognoz 2018 opublikowanych 1 lutego 2018 roku.
Powyższa prognoza została przygotowana w oparciu o następujące założenia.

4 kwartał 2017 4 kwartał 2018(prognoza) Zmiana

średni kurs EUR/PLN w kwartale 4,23 4,30 +2%
średni kurs USD/PLN w kwartale 3,59 3,77 +5%
średnia cena aluminium 3M w kwartale 2119 USD/t 1983 USD/t -6%


MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2018-12-19 Dariusz Mańko Prezes Zarządu
2018-12-19 Adam Piela Członek Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.