REKLAMA

KE zatwierdziła transakcję Orange Polska i APG

2021-08-04 11:14
publikacja
2021-08-04 11:14
KE zatwierdziła transakcję Orange Polska i APG
KE zatwierdziła transakcję Orange Polska i APG
fot. Karolis Kavolelis / / Shutterstock

Komisja Europejska nie wyraziła sprzeciwu do utworzenia spółki joint venture Światłowód Inwestycje przez Orange Polska i APG - podała KE na stronie internetowej.

Orange Polska podało w kwietniu, że planuje utworzyć joint venture z firmą APG w celu budowy sieci światłowodowej. Telekom planuje sprzedać APG 50 proc. udziałów spółki Światłowód Inwestycje za 1,37 mld zł.

Światłowód Inwestycje zajmie się wybudowaniem sieci światłowodowej dla około 1,7 mln gospodarstw domowych, głównie na obszarach o małej lub średniej konkurencji. Do 2025 roku spółka planuje objęcie zasięgiem światłowodowym ok. 2,4 mln gospodarstw domowych w Polsce. Światłowód Inwestycje będzie finansować swoje inwestycje - nakłady na budowę sieci szacowane na 3 mld zł - głównie z własnego długu, nie gwarantowanego przez Orange Polska.

Orange Polska zapowiedziało również wniesienie do Światłowód Inwestycje istniejących łączy światłowodowych dla około 0,7 mln gospodarstw domowych oraz zakup dostępu hurtowego dla około 160 tys. swoich obecnych klientów na tych obszarach.

Zamknięcie transakcji jest planowane do końca sierpnia 2021. (PAP Biznes)

kuc/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki