REKLAMA

KE ma nadzieję, że Turcja pozostanie partnerem UE

2018-06-25 13:13
publikacja
2018-06-25 13:13

Komisja Europejska wyraziła w poniedziałek nadzieję, że Turcja pod przewodnictwem prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana pozostanie partnerem Unii Europejskiej. Erdogan wygrał niedzielne wybory, zapewniając sobie reelekcję i uzyskując większą władzę wykonawczą.

fot. Mikhail Metzel / / TASS

"Mamy nadzieję, że pod przewodnictwem prezydenta Erdogana Turcja pozostanie zaangażowanym partnerem Unii Europejskiej w istotnych kwestiach stanowiących przedmiot wspólnego zainteresowania, takich jak migracja, bezpieczeństwo, stabilność regionalna i walka z terroryzmem" - powiedział rzecznik KE na regularnym briefingu dla prasy.

Erdogan wygrał wybory prezydenckie w pierwszej turze. W wyborach parlamentarnych zwyciężył wyborczy blok z udziałem proprezydenckiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Niedzielne głosowanie stanowi przypieczętowanie zmiany systemu rządów w Turcji z parlamentarnego na prezydencki. W myśl wyników referendum z 16 kwietnia 2017 roku szef państwa będzie miał o wiele większą władzę niż dotąd, m.in. będzie jednocześnie stał na czele rządu; urząd premiera zostanie zlikwidowany.

az/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki