KE grozi procedurą o naruszenie prawa UE m.in. Polsce w związku z relokacją

Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców.

(fot. Francois Lenoir / FORUM)

"Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby. Stanowi to naruszenie ich zobowiązań prawnych, zobowiązań podjętych wobec Grecji i Włoch oraz zasady sprawiedliwego podziału odpowiedzialności" - podała Komisja Europejska.

KE wezwała Węgry, Polskę i Austrię do niezwłocznego rozpoczęcia relokacji. Zagroziła też rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE.

Bez względu na okoliczności unijne będziemy bronili naszego suwerennego prawa do podejmowania decyzji azylowych; jeśli będzie trzeba, także przed sądami UE - powiedział we wtorek PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Premier: Nie ma możliwości przyjmowania uchodźców, takie jest stanowisko rządu

Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy; nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców - zapowiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

"Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy i na pewno nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot" - powiedziała szefowa rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej.

"Mówimy bardzo jasno: nie ma zgody polskiego rządu na to, aby przymusowo były narzucone jakiekolwiek kwoty uchodźców" - dodała.

luo/ kar/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Piotr

Ilu uchodźców z Ukrainy przyjęła Polska? 500.000? Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 0 ~edw

Nie nadużywajmy pojęć. Przyjęcie migrantów zarobkowych w miejsce brakujących pracowników, to nie to samo co przyjęcie uchodźców. Zwłaszcza, że większość Ukraińców nie łączy swojej przyszłości z Polską, a w wolne od pracy dni wracają do swojego kraju.

! Odpowiedz
0 1 ~to_ja

Wybitne skundlenie KE..Węgrzy powstrzymali falę a teraz mają byc karani...ta choroba to skundlenie

! Odpowiedz
0 2 ~yes

UE jest do niczego nie potrzebna. Wystarczy nam wolny przepływ ludzi i kapitału.

! Odpowiedz
0 1 ~paneuropa

Jacy uchodźcy? To są migranci z innych kontynentów. Uchodźców z Ukrainy mamy pod dostatkiem.
Skoro Niemcy , Włochy, Francja przyjmują ich bez opamietania, przy wybrzeżu Afryki, to ich mają i niech sie cieszą siłą roboczą.
Najlepszych zostawią u siebie, a patologie wyślą do Polski, Wegier, Austrii,...

Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek.
Do 2025 r. Europa będzie potrzebować 159 000 000 imigrantów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~RIMET

Pracowalem w Londynie-Tottenhamie na budowie i widziałem jak opaleni migranci sa wytrzymali w pracy. Jak o 7-mej oparł się o łopate to w takiej pozycji wytrzymal do 15-tej. Takich gości chcecie w Polsce ?

! Odpowiedz
0 13 ~Alisyn

Nie Polacy ich zapraszali a Niemcy!!!! Makrela chciała tanią siłę roboczą która okazała się tylko falą bezrobocia to teraz chce ich wysłać do innych!!

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 19 ~abC

Bruksela może nam naskoczyć.

! Odpowiedz
0 2 ~agent

wezykiem ,wezykiem abC !

! Odpowiedz