REKLAMA

KE: Polska miałaby przyjąć 12 tys. uchodźców

2015-09-12 10:12
publikacja
2015-09-12 10:12
fot. AP/FOTOLINK / EastNews

12 tys. uchodźców, których miałaby przyjąć Polska, to około 0,03 proc. ludności naszego kraju. Dla porównania, liczba uchodźców napływających do Europy to 160 tys. - jak informuje Komisja Europejska - 0,11 proc. całej ludności UE.

W poniedziałek na nadzwyczajnym spotkaniu ministrowie spraw wewnętrznych państw UE zajmą się propozycjami Komisji Europejskiej w sprawie rozdzielenia 160 tys. uchodźców docierających do Włoch, Grecji i na Węgry. KE proponuje obowiązkowe kwoty podziału, wyliczone dla poszczególnych państw unijnych; do Polski miałoby trafić ok. 12 tys. uchodźców.

Część krajów sprzeciwia się jednak narzucaniu z góry kwot uchodźców i chce dobrowolnego systemu. Do tej pory najmocniej protestowały państwa Grupy Wyszehradzkiej: Polska, Węgry, Czechy i Słowacja.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w piątek, że jeśli ministrowie spraw wewnętrznych państw UE nie uzgodnią w poniedziałek działań w sprawie kryzysu migracyjnego, to zwoła pilny szczyt przywódców unijnych. Według Tuska szczyt mógłby się odbyć jeszcze we wrześniu. KE liczy jednak, że ministrowie podejmą decyzje już w poniedziałek.(PAP)

laz/ hgt/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~SS
I TU WLASNIE POWINNO BYC REFERENDUM,BO CHODZI O PRZYSZLOSC POLSKI
~ss
ani jednego--zarazy nie trzeba w polsce
~wsx
Ale czym się przejmujecie. Przecież oni następnego dnia zwieją z naszego kraju. Trzeba im tylko dać wygodne trampki, kanapki na drogę i nie przeszkadzać. Bo niby co ich ma zatrzymać u nas ? W ich wyobrażni Polska nie funkcjonuje jako kraj docelowy. Jak oni ich niby wyłapią w tych Niemczech ? A jak nawet , to po usłyszeniu,Ale czym się przejmujecie. Przecież oni następnego dnia zwieją z naszego kraju. Trzeba im tylko dać wygodne trampki, kanapki na drogę i nie przeszkadzać. Bo niby co ich ma zatrzymać u nas ? W ich wyobrażni Polska nie funkcjonuje jako kraj docelowy. Jak oni ich niby wyłapią w tych Niemczech ? A jak nawet , to po usłyszeniu, że do Polski to się zbuntują. Czy w swojej naiwności niemcy wierzą, że ktoś da się dobrowolnie osiedlić u nas ? Ja rozumiem, że plan niemiecki jest taki, żeby wyeksportować muslimów do nas i stworzyć jeszcze tańszą siłę roboczą dla swoich zakładów na terytorium Polski naszym kosztem. Ale przeciez nie będziemy ich trzymać za drutem, bo dopiero był by raban, że prawa człowieka. Ja tam się o Polskę nie martwię, ale zachód to ma prze... . Parę dni temu byłem w UK, a tam na głównej ulicy w wielkim mieście puszczają z megafonu te swoje zawodzenia, a tysiące ludzie przechodzą i nic.
~Antymuzułmanka
Jestem przerażona. Jestem przeciwniczka imigracji muzułmanów do Europy i będę zajmować stanowisko na nie. Nie będę im pomagać, ani wspierać. Mogę ich wesprzeć tylko w wyjeździe do rodzinnego kraju. Niemcom palma odbiła.


http://niewygodne.info.pl/artykul5/02466-Imam-Kopenhagi--Europejki-prowokuja-do-gwaltow.htm
~myślący
demokracja ? A ktos sie nas pytał o zgode ? Były gdzies pytania o cos takiego ?
~mahopet_jest_pasywem
Oto abdullahy:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11999086_10208209646985688_1989529543192616629_n.jpg?oh=89d3591632261244e9e29fae39359006&oe=5661C9BC
~syf
mialo byc 10 tysiecy a juz jest 12 za rok bedzie 30 a za 3 lata 100tysiecy
~żart
W Polsce "selekcja" uchodżców nastąpi w Oświęcimiu i Majdanku.
Tam się "okaże", kto do czego się "nadaje".
Oszczegam "Uchodzców" przed "dobrobytem" Polski.
Do Niemiec,mozna śmiało jechać, jak Moi Rodacy- Polacy.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki