REKLAMA

KAS zapowiada kontrole handlu częściami samochodowymi w internecie

2021-05-27 06:24
publikacja
2021-05-27 06:24
KAS zapowiada kontrole handlu częściami samochodowymi w internecie
KAS zapowiada kontrole handlu częściami samochodowymi w internecie
fot. Wojciech Jakubiuk / / FORUM

W czerwcu Krajowa Administracja Skarbowa rozpocznie kontrole dotyczące handlu częściami samochodowymi w internecie; sprawdzeni zostaną ci, którzy nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej, nie ewidencjonują sprzedaży lub zaniżają obroty - zapowiada KAS.

"Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadzi kontrole w obszarze handlu częściami samochodowymi w Internecie. Skontrolowani zostaną podatnicy, którzy nie zgłosili do opodatkowania działalności gospodarczej, nie ewidencjonują sprzedaży lub zaniżają obroty" - napisano w informacji przekazanej PAP.

KAS wyjaśniła, że Urzędy Skarbowe będą prowadzić czynności sprawdzające na terenie całego kraju od czerwca do października br. Działania KAS mają na celu przeciwdziałanie oszustwom podatkowym związanym z handlem częściami samochodowymi, głównie używanymi, za pośrednictwem internetowych platform sprzedażowych - wyjaśniono.

Według administracji skarbowej, proceder ten przynosi straty budżetowi państwa, zagraża także środowisku naturalnemu i zdrowiu. Nieopodatkowana sprzedaż części pochodzących z demontażu samochodów, wykonywanego bez wymaganej rejestracji i pozwoleń, jest także przejawem nieuczciwej konkurencji - dodano. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (4)

dodaj komentarz
karbinadel
Jaki jest sens zapowiadać takie kontrole - które zresztą już dawno powinny były zostać przeprowadzone?
aleusz
Haha najlepsi są ci co na jednym koncie wystawiają kompletny przód, kompletny tył, ćwiartki i wszystko ten sam kolor. Szkoda, że jak zapytałem policjanta dlaczego tego nie kontrolują stwierdził, że po co sobie robote robić..
kryzysio
Może i nierychliwe, ale prawe i sprawiedliwe ;)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki