REKLAMA

KAS zabezpieczyła 1,5 mln zł na rachunkach nieuczciwych firm

2020-03-04 06:46
publikacja
2020-03-04 06:46
KAS zabezpieczyła 1,5 mln zł na rachunkach nieuczciwych firm
KAS zabezpieczyła 1,5 mln zł na rachunkach nieuczciwych firm
fot. Lukasz Wrobel / / Shutterstock

Łódzka KAS na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych zabezpieczyła 1,5 mln zł na rachunkach bankowych nieuczciwych firm - poinformowała w środę PAP Krajowa Administracja Skarbowa. KAS podała, że w walce z wyłudzeniami VAT wykorzystano STIR oraz analizę JPK.

KAS poinformowała, że przy wykryciu nieprawidłowości wykorzystano analizę Jednolitych plików Kontrolnych (JPK) oraz System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR). Dzięki tym narzędziom możliwe było wykrycie wykorzystywania sektora finansowego do popełniania wyłudzeń skarbowych. Na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych na rachunkach bankowych nieuczciwych firm zabezpieczono blisko 1,5 mln zł.

"Analitycy KAS wykryli wykorzystywanie nierzetelnych faktur VAT przez firmy, które należą do obywateli państw azjatyckich. Firmy te działały w branży tekstylnej i współpracowały z producentami odzieży sprzedawanej na podłódzkich targowiskach" - poinformowała rzecznik szefa KAS Anita Wielanek.

KAS dodała, że w trakcie podjętych czynności i kontroli celno–skarbowej, 26 funkcjonariuszy i 8 pracowników KAS przeszukało pomieszczenia na terenie kilku miejscowości w województwach mazowieckim i łódzkim. Przesłuchano właściciela jednej firmy i 11 świadków oraz zabezpieczono dokumentację finansowo–księgową.

Wykryto trzy fikcyjne miejsca prowadzenia działalności i pięć niezgłoszonych dotychczas magazynów dzianin, tkanin i przędzy.

Autor: Radosław Jankiewicz

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wyłudzenia VAT-u

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki