Już 160 tysięcy podróżujących Ukraińców do Unii bez wizy

Ponad 160 tysięcy Ukraińców wjechało do krajów Unii Europejskiej bez wizy. Od prawie dwóch miesięcy obywatele tego kraju nie potrzebują wizy przy wjeździe do krajów Wspólnoty. Muszą jedynie okazać na granicy specjalny biometryczny paszport.

(fot. Artur Widak / ZUMA Wire)

Jak poinformował agencję Interfax ukraiński szef państwowej służby granicznej Petro Cyhykał, od 11 czerwca, a więc od dnia wprowadzenia ruchu bezwizowego, skorzystało 162 tysięcy obywateli Ukrainy. Szef służby granicznej zaznaczył, że odsetek osób, którym odmówiono wjazdu do Unii był znikomy, bowiem stanowił 0,03 proc. wszystkich korzystających z ruchu bezwizowego.

18 osobom odmówiono wjazdu z powodu przekroczenia czasu przebywania na terenie Wspólnoty, kolejne 37 nie potrafiły wskazać celu wyjazdu. Bardzo wielu Ukraińców wyrabia sobie biometryczne paszporty, które uprawniają do odwiedzenia Unii bez wizy. Chętni do otrzymania takiego dokumentu muszą stać w kolejkach w urzędach paszportowych. Do tej pory około 5 milionów Ukraińców wyrobiło sobie dokument.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/mcm/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 2kbb

Aż miło czytać takie info... Wierzę że Ukraińcy którzy nauczą się świata zachodniego, odpuszczą z czasem u siebie kult Bandery czy nawet potępią jego zbrodniczą ideologię... Oczywistym jest że Ukraina dzisiaj kiedy jest zagrożona ze strony gigantycznego bandyty ze Wschodu łapie się każdej ideologii która pomaga im przetrwać regularną wojnę jaką mają na Wschodzie... Wierzę też że Białorusini bardziej powszechnie będą odwiedzać Polskę i tym bardziej będzie zagrożony u nich reżim Łukaszenki...Rosja dzisiaj gra o wszystko ale póki co sromotnie przegrywa tą rywalizację z Zachodem...Niby utrzymuje zajęte tereny ale nie wiele jej to daje....Najważniejszy w tym wszystkim jest wzrost gospodarczy w Polsce i przy współpracy z USA i innymi krajami i sojusznikami jesteśmy w stanie promować idę międzymorza...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 niepelnosprawny_org

a kto wie, moze na zachodzie rośnie prawdziwy "bandyta"? terrorysci mahometanscy sa bardziej niebezpieczni, a religia ich to wybór albo zycie przy przyjeciu lub jego koniec przy odmowie...

! Odpowiedz
3 3 pomorzaninm

Rosja sie rozpadnie jak I Rzeczpospolita ...powód ? spadek znaczenia ropy naftowej. Po prostu braknie kasy dla 140mln rosjan ...no i napór Chin... ktore odbiorą sporne 1,5mln km2 terytorium.
A My z takimi elitami daleko nie zajedziemy ...PIS musi wybrac albo chora droge zemsty Kaczynskiego albo rozwoj i wspolpraca z innymi partiami celem rozwoju gospodarczego.
Ani Litwa ani Bialorus ani Ukraina nie beda wspierac Polski wd Kaczynskiego.
No i Partiokracja musi umrzec...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl