REKLAMA

Już 10 000 ofiar katastrofy

2013-11-10 06:55
publikacja
2013-11-10 06:55

To największa katastrofa naturalna w historii Filipin. Filipińskie władze podały, że po przejściu tajfunu Hayian zginęło tam co najmniej 10 tysięcy osób.

Całkowicie zniszczonych zostało od 70 do 80 procent terenów, przez które przeszedł tajfun. Setki tysięcy osób pozostaje bez dachu nad głową.

Najbardziej dramatyczne doniesienia napływają z miasta Tacloban, gdzie mieszka ponad 220 000 osób. W relacji reportera South China Morning Post widać dziesiątki ciał, składowanych w kaplicach. Kiedy ogłoszono, że siła tajfunu osiągnęła 4 stopień, ewakuowałem rodzinę. Myślałem, że to samo zrobią sąsiedzi. Tak się jednak nie stało - mówi jeden z mieszkańców Tacloban. Wciąż nie ma pełnego obrazu zniszczeń, bo wiele miejscowości jest całkowicie odciętych od świata.

Prędkość wiatru sięgała ponad 300 kilometrów na godzinę, podmuchom towarzyszył intensywny deszcz i gigantyczne morskie fale

Tajfun ma teraz przejść nad Morzem Południowochińskim. Prawdopodobnie nieco osłabnie. W poniedziałek nad ranem uderzy w wybrzeże Wietnamu. Władze tego kraju zarządziły ewakuację 600 tysięcy osób z najbardziej zagrożonych terenów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Tomasz Sajewicz/Pekin/afp/sk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~illuminati
H.A.A.R.P wypadl pomyslnie :)
teraz czas na wieksza skale ' odpalic '
~re
testują .. ciekawe kiedy wrzuca na 100 % mocy najpierw dePOpulacja później dobrobyt.. innej drogi NIEMA
~vhjhvj
nic tylko gwalcic jak najszybciej by chociaz swoje zapedy natralne spełnic

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki