Jurek: Budżet na 2020 rok nie jest pisany od nowa

Trwające w Ministerstwie Finansów prace dotyczące budżetu na 2020 r. nie oznaczają, że jest on pisany od nowa - poinformował rzecznik resortu finansów Paweł Jurek.

(Ministerstwa Finansów)

"Trwające w MF prace dot. budżetu na 2020 r. nie oznaczają, że jest on pisany od nowa. Zmiana Sejmu wymusza ponowne złożenie przez rząd ustawy budżetowej - tak jak 4 lata temu. W międzyczasie zmieniły się np. założenia dot. akcyzy na alkohol i papierosy. To trzeba uwzględnić" - napisał na Twitterze rzecznik resortu.

We wtorek wiceminister finansów Tomasz Robaczyński poinformował PAP, że Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym projektem budżetu na 2020 r., który uwzględni wycofanie z Sejmu projektu dotyczącego zniesienia tzw. 30-krotności.

"Pracujemy nad projektem nowego budżetu na 2020 r., uwzględniającego zmiany, które nastąpiły w ostatnich dniach" - powiedział PAP Robaczyński.

Wskazał na wycofanie z Sejmu projektu, który miał znieść tzw. 30-krotność dotyczącą składek na ZUS. Wiceminister dodał, że projekt na razie nie jest procedowany. (PAP Biznes)

pat/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 12 siunek

Tytuł artykułu przeczy jego treści.

! Odpowiedz
2 0 zops

Aby coś dobrego... Refleksje z wizyty w pasiece: Porozmawiajmy o miodzie. Wartość sklepu oceniana jest przez liczbę gatunków miodu które w sklepie się znajdują. Po wyglądzie miodu, jego płynności lub stopniu skrystalizowania można oceniać miodowe walory. Na etykietach słoików z miodem powinna widnieć informacja czy pasieka z której pochodzi miód, znajduje się na łące przy lesie, czy na polanie leśnej. Czy pasieka jest w okolicy sadów owocowych czy też na łąkach. Chociaż... nie warto mówić zbyt wiele. Lepiej sprzedać twaróg tańszy niż ten droższy. Domowy twaróg będzie lepszy. Ugotuj kwaśne mleko. Zlej wodę i powstały twaróg wyciśnij przez czyste płótno. W ten sposób otrzymasz twaróg o lepszej jakości. POCZYTAJCIE TE DWIE NOWE KSIĄŻKI WELLSA WIĘCEJ. Niebawem relacje z wywiadów prasowych z Alfredem H. Wellsem: -Nawiązując do utajnionych badań NASA i w tzw. Strefie 51, co mógłby pan powiedzieć o ingerencjach na naszej planecie, ze strony obcej cywilizacji? ODPOWIADA WELLS: Tak. Takie ingerencje stwierdzono w NASA. (...). www.wells24.com

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 4 psokal

To jest całkowicie nieodpowiedzialne że na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku budżetowego wprowadza się chaotyczne zmiany w podatkach, w dodatku wynoszące wiele miliardów złotych. Poważni ludzie tak nie robią.

! Odpowiedz
2 2 and00

O ile pamiętam to np w 2012 poważni ludzie budżet uchwalili w marcu, chyba w połowie.
Z mocą od 01.01.2012

! Odpowiedz
1 1 psokal odpowiada and00

W jaki sposób usprawiedliwia to rząd Morawieckiego?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil