Boris Johnson zawarł porozumienie finansowe z żoną

Brytyjski premier Boris Johnson w ramach trwającego postępowania rozwodowego osiągnął porozumienie finansowe z pozostającą z nim w separacji żoną - poinformowano podczas wtorkowego posiedzenia sądu rodzinnego w Londynie.

(fot. Stuart Boulton / Shutterstock)

Ani Johnson, ani Marina Wheeler, znana prawniczka specjalizująca się w prawie rodzinnym oraz w prawach człowieka, nie pojawili się w sądzie osobiście, lecz podczas trwającego 10 minut posiedzenia byli reprezentowani przez prawników.

Nie wiadomo, jakie są warunki porozumienia, gdyż sędzia Sarah Gibbons zabroniła mediom udziału w rozprawie i podawania szczegółów w kwestii finansów. Jak podał dziennik "The Times" dokumenty złożone w sądzie wskazywały, że Johnson i Wheeler wcześniej toczyli spór o pieniądze lub inne aktywa.

Johnson i Wheeler, którzy pobrali się w 1993 r. i mają czwórkę dzieci, we wrześniu 2018 r. ogłosili, że są w separacji i zamierzają się rozwieść. Jak informowały wówczas tabloidy, rozstanie było spowodowane doniesieniami o pozamałżeńskich relacjach Johnsona.

Wheeler jest drugą żoną obecnego premiera Wielkiej Brytanii. Pierwszą była Allegra Mostyn-Owen, którą poznał w czasie studiów na uniwersytecie w Oxfordzie. Rozwiedli się w 1993 r. po sześciu latach małżeństwa. W 2004 r., już podczas małżeństwa z Wheeler, Johnson został zwolniony ze stanowiska w gabinecie cieni konserwatystów za skłamanie na temat romansu z dziennikarką Petronellą Wyatt.

55-letni Johnson w 2018 r. zaczął się publicznie pokazywać z 31-letnią obecnie Carrie Symonds, byłą asystentką prasową Partii Konserwatywnej. W lipcu zeszłego roku Symonds wprowadziła się razem z nim do rezydencji szefa rządu przy Downing Street, stając się pierwszą w historii mieszkającą tam niezamężną partnerką premiera.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ akl/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 prs

Deal z byla moze byc twardszy niz Brexit z Unia..
Teraz jest z malolata..
Ostatnio pisali, tak sie hajowali ze sasiedzi po policje dzwonili..
Anglia w pigulce - siedmioro dzieci, kazde z innym (dzieciaki swoich ojcow nie znaja) to standard prawie na kazdej ulicy..
Pierwsze pytanie dla bioracych slub w urzedzie stanu cywilnego brzmi:
Czy jestescie spokrewnieni?..
Pisze zupelnie serio, standardowe pytanie ktore urzednik musi zadac.
Ale syf..
I naszych rodakow, czystych genetycznie, kolo miliona tam mieszka..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne