REKLAMA

Johnson&Johnson wstrzymał produkcję szczepionek przeciw COVID-19

2022-02-09 14:03
publikacja
2022-02-09 14:03
Johnson&Johnson wstrzymał produkcję szczepionek przeciw COVID-19
Johnson&Johnson wstrzymał produkcję szczepionek przeciw COVID-19
fot. vovidzha / / Shutterstock

Zakład koncernu Johnson&Johnson znajdujący się w holenderskiej Lejdzie wstrzymał produkcję szczepionki przeciw COVID-19. Był obecnie jedynym, który je produkował - informuje "The New York Times". Biznes farmaceutyczny to zawsze były duże pieniądze, nie inaczej i tym razem chodzi wyłącznie o pieniądze.

Johnson&Johnson postanowił zarzucić produkcję szczepionek przeciw COVID-19 na rzecz „potencjalnie bardziej opłacalnej produkcji szczepionki przeciw innemu wirusowi". Według doniesień produkcja szczepionek przeciw COVID-19 ma zostać jednak wznowiona za kilka miesięcy. Firma zapewnia, że ciągłość zaopatrzenia zostanie utrzymana z rezerw magazynowych czy też innych podmiotów, które czekają na uzyskanie pozwoleń na produkcję szczepionki.

Nieodpowiedzialne traktowanie klientów

PR nie jest najmocniejszą stroną koncernu. Dwaj najwięksi klienci - Unia Afrykańska i program COVAX (który ma zapewnić dystrybucję szczepionek do wszystkich krajów świata), o wstrzymaniu produkcji przez Johnson&ohnson dowiedzieli się... za pośrednictwem mediów.

Oburzenia nie krył Ayoade Alakija współprzewodniczący programu dostarczającego szczepionki w Unii Afrykańskiej: "kiedy ludzkie życia na całym świecie są zagrożone, to nie jest to odpowiedni czas na zmianę jakichkolwiek linii produkcyjnych".

Produkcja znacznie poniżej deklaracji

Rzecznik Johnson&Johnson Jake Sargent w przesłanym oświadczeniu zapewnia, że firma "skupia się na tym, by szczepionka była dostępna tam, gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują". Linie produkcyjne  "pracują dzień i noc, by pomóc w walce z pandemią". Stwierdził także, że koncern ma "miliony gotowych dawek w zapasie" i kontynuuje ich dostawy.

Ktoś mija się z prawdą. Według "NYT" w 2021 r. Johnson&Johnson dostarczył łącznie ok. 400 mln dawek. Niecały rok temu, firma zapewniała, że dostarczy na rynek miliard dawek. Praktycznie w żadnym wypadku nie wywiązywała się z przyjętych harmonogramów. COVAX z obiecanych 200 mln dawek, dostał jedynie 4 mln. Wyjątkiem jest Unia Afrykańska, która otrzymuje partie szczepionek regularnie, a zamówienie opiewa na 220 mln dawek.

 JM

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (18)

dodaj komentarz
arturosa68
Przecież te szczepionki i tak są zbędne, to zwykłe dzieło szatana i rządy chcą nas wytruć tym wielkim spiskiem. A Hitler żyje i udowodnił, że ewolucja to kpina. Ha, ha, żartuję, wczuwam się w myślenie antyszczepionkowców.
wielblad13
z drugiej strony te szczepienia to nawet nie placebo... szczepionka nie działa i to jest fakt... bo gdyby działała to czy nie wystarczyłoby pójść i się zaszczepić by zapomnieć o "pandemii"? po co dalsze ograniczenia? po co segregacja? po co paszporty? po co maseczki? gdyby szczepienia działały...
mooooo
Przed wyborami w USA propaganda zdusi covid jak glizde a dzio Biden znów zostanie dożywotnim Prezydentem
dididif
Już tłumaczę: międzynarodówka komunistyczna rozkazała wygasić epidemię i znakowania do połowy roku, więc producenci znakowań wstrzymują produkcję.
"Oburzenia" w "artykule" i cała reszta, to komunistyczny bełkot dezinformacyjny, jak zwykle.
historykgpw
Zbrodniarze z J&J liczą na złagodzenie kary. Będą rozliczeni. Norymberga 2.0 nadchodzi.
duck_killer
To przecież oczywiste, nawet jest to wprost napisane w artykule:

"Johnson&Johnson postanowił zarzucić produkcję szczepionek przeciw COVID-19 na rzecz „potencjalnie bardziej opłacalnej produkcji szczepionki przeciw innemu wirusowi".
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
czarny_bambo
Nie znam Ayoade Alakija ale musi to byc bardzo zacofany czlowiek jesli nie wie ze szczepienia to BIZNES a nie ratowanie ludzi.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki