REKLAMA
Tour de spółki

Jeszcze w maju wyrok w procesie Amber Gold

2019-05-06 10:40
publikacja
2019-05-06 10:40
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

20 maja Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi wyrok w procesie ws. afery finansowej Amber Gold. W poniedziałek zakończyły się mowy końcowe w procesie.

Według prokuratury, Marcin P. i Katarzyna P. oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej ponad 18 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tzw. piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku.

Śledczy uznali, że Katarzyna i Marcin P. działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili z tej działalności stałe źródło dochodu.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. KNF złożyła doniesienie do prokuratury, która po miesiącu odmówiła wszczęcia śledztwa, nie dopatrując się w działalności firmy znamion przestępstwa. 13 sierpnia 2012 r. Amber Gold ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

autor: Robert Pietrzak

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
anannke
Jeśli trzeba było czekać 7 lat na wyrok w sprawie Amber Gold to ciekawe ile będziemy czekać na wyroki w aferze Getbacku.

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki