Jesteśmy nie zieloną ale szarą wyspą

Mamy Święto Pracy bez pracy, a Polska nie jest zieloną lecz szarą wyspą. Wypełniają ją obywatele zrobieni na szaro przez władze Rzeczypospolitej - mówił w środę szef SLD Leszek Miller przed rozpoczęciem dorocznego pochód OPZZ i SLD w Warszawie.

Godna praca - dość wyzysku

Warszawski pochód OPZZ i SLD odbywa się pod hasłem "Godna praca - dość wyzysku". Po przemowach przemarsz wyruszył sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika i wiedzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Książęcą. W stołecznym ratuszu organizatorzy zgłosili udział 20 tys. osób. Po pochodzie dla uczestników zaplanowano "rodzinny piknik europejski" w parku Rydza-Śmigłego, w pobliżu dawnej siedziby SLD przy ul. Rozbrat.


»Przystąpienie do Unii zmieniło polską gospodarkę

Zanim pochód ruszył głos zabrali liderzy SLD i OPZZ - Miller oraz Jan Guz.

Polska majowa to dzieci bez przedszkola

"Polska majowa to dzieci bez przedszkola, rodzice bez pracy, a dziadkowie bez godnej emerytury" - mówił Miller do zebranych, przytaczając dane, w myśl których w Polsce jest 800 tysięcy niedożywionych dzieci, ponad milion obywateli nie spłaca swych zobowiązań, a 2,5 miliona osób pozostaje na bezrobociu. "Praca stała się przywilejem. Zamiast zakładów pracy stają pomniki upamiętniające zakłady, które powstały w epoce Edwarda Gierka" - mówił, wzbudzając aplauz zebranych.

Jan Guz podkreślał, że manifestujący walczą z "niegodziwościami ludzi władzy". "1 Maja to święto państwowe, ale nie jest świętem radosnym w epoce kryzysu wywołanego przez finansjerę i chciwy kapitał. Solidaryzujemy się z tymi, którzy muszą znosić ciężary kryzysu, coraz bardziej dotykającego także nasz kraj" - dodawał. Guz przypomniał, że w ostatnim roku 348 robotników "oddało życie na stanowiskach pracy". Zebrani uczcili ich pamięć.

"Miałem dobry tekst..."

Nie obeszło się bez wpadki. Reporterzy zauważyli, że Leszek Miller nie pamięta słów przemówienia, a zza jego pleców podpowiada mu je młody działacz SLD. - Miałem dobry tekst, nie zdążyłem go opanować – tłumaczył się potem przewodniczący SLD.

/kws /wkt/ mca/ bos/

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Robespiere

Precz z komuna, precz z komuna!

! Odpowiedz
0 0 ~malkontent

nie ma się co martwić Panie Leszku, normalna rzecz demencja starcza... ale pomysł z pampersem - po prostu strzał w dziesiątke, przemówienie pochód i i jak gdyby nigdy nic. Zupełnie nikt się nie połapał - Pan to potrafi konczyć.

! Odpowiedz
0 0 ~Robespier

Ptrczz komuna, precz z komuna

! Odpowiedz
0 0 ~Irol

bezczelny komuch zapomnial dodac,ze robil to samo!

! Odpowiedz
0 0 ~onnnnnn

dokładnie, popieram, Miller robiłeś to samo, gdy byłem u władzy a Kwaśniewski prezydentem, tak mówicie głośno nie umowom śmieciowym, tylko to od was wszystko się zaczęło, a później zaczęło rozrastać jak grzyby po deszczu, wiele by tu wymieniać, ale mieliście swoją szansę i jej nie wykorzystaliście, w tym kraju nie ma na kogo głosować, jedne i te same gęby od ponad 20 lat

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~rtr

Miller zapomniał dodać, że ma w tym wszystkim współudział.

! Odpowiedz
0 0 ~Leonard

A rudy herr Thusk obiecywał drugą Irlandię i same CUUUUUDA

! Odpowiedz
0 0 ~jerry

Pleć pleciugo byle niedługo! Przecież Miller i jego czerwoni towarzysze byli już u władzy i tak rządzili,że ich wykopano z wielkim hukiem!
Czy on dalej myśli,że naród cierpi na amnezję i nie pamięta kto był wśród autorów stanu wojennego ,kto wyśmiewał Buzka a potem wyleciał za wyjątkowe nieróbstwo?
Naprawdę trzeba nie mieć krzty honoru by po takich "osiągnięciach" pluć na innych!
Czas najwyższy odejść w niepamięć a nie pouczać innych jak się jest miernotą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Strazu23

I powiedział to król wszystkich mafii .

! Odpowiedz
0 0 ~Tyuui

Miler to komuch, jak reszta tych w sejmie. Ci co na niego głosują to jedni z tych idiotów co głosują na układ pookrągłostołowy od 20 lat.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil