REKLAMA

Jest zgoda na wjazd do USA kolejnej dwójki dzieci na kontynuowanie leczenia

2020-03-29 17:33
publikacja
2020-03-29 17:33

Dziś kolejna dójka dzieci wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy ambasady USA w Polsce oraz polskich placówek w USA - poinformowało w niedzielę na Twitterze MSZ.

fot. / / Shutterstock

"Dziś kolejnych dwóch małych pacjentów wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy US Embassy Warsaw oraz placówek w USA" - napisało w niedzielę MSZ na Twitterze.

To już kolejny raz, gdy MSZ informuje o tym, że dzięki zgodzie USA na kontynuowanie leczenia specjalnymi czarterami PLL LOT mogą polecieć do Stanów Zjednoczonych kolejne dzieci z Polski.

Od 13 marca zawieszone są przeloty z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (również w Polsce). Taki stan obowiązuje do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki