Jest zgoda na wjazd do USA kolejnej dwójki dzieci na kontynuowanie leczenia

Dziś kolejna dójka dzieci wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy ambasady USA w Polsce oraz polskich placówek w USA - poinformowało w niedzielę na Twitterze MSZ.

(Shutterstock)

"Dziś kolejnych dwóch małych pacjentów wymagających pilnego leczenia specjalistycznego wyleci do USA na pokładzie samolotu PLL LOT. Pomoc dzieciom w tym trudnym czasie była możliwa dzięki współpracy US Embassy Warsaw oraz placówek w USA" - napisało w niedzielę MSZ na Twitterze.

To już kolejny raz, gdy MSZ informuje o tym, że dzięki zgodzie USA na kontynuowanie leczenia specjalnymi czarterami PLL LOT mogą polecieć do Stanów Zjednoczonych kolejne dzieci z Polski.

Od 13 marca zawieszone są przeloty z Europy do Stanów Zjednoczonych cudzoziemców, którzy w ciągu 14 dni przed planowym wjazdem do USA przebywali w strefie Schengen (również w Polsce). Taki stan obowiązuje do odwołania przez prezydenta USA. Donald Trump deklarował wcześniej, że ograniczenia trwać będą 30 dni. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ godl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil