Jest zgoda na realizacje kolejnego mazowieckiego odcinka trasy S7

Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

(GDDKiA)

Wcześniej taką decyzję uzyskały już dwa odcinki S7: Strzegowo - Pieńki i Pieńki - Płońsk, na których 13 września br. zainaugurowano prace budowlane. Niebawem roboty ruszą również na odcinku Mława - Strzegowo.

Budowa, na którą w środę zgodę wydał wojewoda, obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21,5 km. To trzeci z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację.

(GDDKiA)

Do końca roku decyzję ZRID powinien uzyskać odcinek Napierki - Mława i wtedy prace budowlane obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między Napierkami a Płońskiem.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Porr z Warszawy oraz Porr Bau GmbH z Wiednia, które złożyło ofertę z ceną 446,1 mln zł i zadeklarowało 34-miesięczny okres wykonania. Planowany termin zakończenia kontraktu to drugi kwartał 2021 r.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil