REKLAMA

Jest porozumienie w sporze płacowym na kolei w Niemczech

2021-09-16 12:07
publikacja
2021-09-16 12:07
Jest porozumienie w sporze płacowym na kolei w Niemczech
Jest porozumienie w sporze płacowym na kolei w Niemczech
fot. Sachelle Babbar / / Forum/ZUMAPRESS.com

Związek zawodowy maszynistów (GDL) i niemieckie koleje (DB) rozwiązały spór o podwyżki i osiągnęły porozumienie. „Wynegocjowano dobry kompromis” – podkreślił w czwartek szef GDL Claus Weselsky na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielami DB w Berlinie.

W rozmowach o układzie zbiorowym uczestniczyli premierzy Dolnej Saksonii i Szlezwiku-Holsztyna, Stephan Weil (SPD) i Daniel Guenther (CDU). W wyniku negocjacji ustalono wzrost płac o 3,3 proc. w dwóch etapach z okresem obowiązywania 32 miesięcy oraz dwie premie wynikające z pracy w czasie pandemii Covid-19.

Andreas Scheuer, minister transportu RFN, pochwalił wkład do mediacji Guenthera i Weila. „Decydującym czynnikiem był wynik i dziękuję wszystkim zaangażowanym. To ważny sygnał dla pasażerów i łańcuchów dostaw w transporcie towarowym" – podkreślił Scheuer.

„DB podczas spotkania, które odbyło się ze związkowcami z GDL w weekend, obiecała dodatkowy składnik wynagrodzenia” – informuje portal dziennika „Die Welt”.

GDL zakończył 7 września trzeci i jak dotąd najdłuższy strajk w tej rundzie negocjacji. Jeszcze wtedy związek zapowiadał, że zacznie przygotowania do kolejnego sporu pracowniczego na początku tego tygodnia, jeśli do tego czasu kierownictwo DB nie złoży lepszej oferty.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

To żabkość na rynku

17 000 zł przychodu gwarantowanego przez rok do 12 000 zł na rozwój biznesu tylko 5000 zł wkładu własnego w pełni wyposażony sklep

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki