REKLAMA

Jest porozumienia ws. przejęcia koncernu Time Warner przez AT&T

2016-10-23 04:22
publikacja
2016-10-23 04:22

Osiągnięto porozumienie w sprawie przejęcia przez koncern telekomunikacyjny AT&T giganta medialno-rozrywkowego Time Warner. Jak poinformowały w sobotę wieczorem czasu lokalnego obie firmy, wartość transakcji to 85,4 mld dolarów.

Jest porozumienia ws. przejęcia koncernu Time Warner przez AT&T / fot. Reuters / FORUM

Będzie to największe przejęcie na świecie w tym roku, o ile zaakceptują je amerykańskie urzędy regulacyjne. Nie jest to jednak pewne. Niektórzy eksperci uważają, że fuzję może zablokować Departament Sprawiedliwości USA, uznając ją za naruszenie zasad konkurencji i dążenie do stworzenia monopolu.

W kręgach finansowych już od dawna spekulowano, że szef Time Warner, Jeff Bewkes chce sprzedać firmę. Dwa lata temu Bewkes odrzucił jednak wartą 80 mld dolarów ofertę ze strony koncernu 21st Century Fox, należącego do magnata medialnego Ruperta Murdocha.

AT&T jest drugim co do wielkości amerykańskim operatorem sieci komórkowej z ponad 140 mln abonentów w Ameryce Północnej. Do koncernu Time Warner należą m.in. kanał filmowy HBO, telewizja informacyjna CNN i hollywoodzkie studio filmowe Warner Bros.

Przejęcie Time Warner ma być kolejnym krokiem w ekspansji AT&T. Wcześniej koncern przejął dostawcę telewizji satelitarnej DirecTV z 25 mln abonentów w USA. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~gosc
Heheh godzinę temu tytuł artykułu był całkowicie odwrotny. Nie spać tam redaktorki!
~POdziekowal
W 2001 SLYNNE aol PRZJMOWAL tw ZA AKCJE GLOWNIE HEHE WIEMY AJKS IE KSONCZYLO!

TERAZ BOGASZY W GOTOWKE AT&T ALE US USA NIE POZWOLI BO monopol!!!!!!!
~KU_masz
w pierwszej klasie szkoły podstawowej uczą kaligrafii. na kompie nie trzeba pisać ładnie, wystarczy celnie klikać z klawisze z literami. EDUKACJA! EDUKACJA! EDUKACJA!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki