Jerzy Buzek: Przyszłość w rękach Greków

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek twierdzi, że głosowanie na nie może oznaczać konieczność udzielenia Grecji pomocy humanitarnej. Od dzisiejszej decyzji Greków będą zależeć dalsze negocjacje tamtejszego rządu z europejskimi i światowymi instytucjami finansowymi.

(fot. Mariusz Gaczynski / EastNews)

Były premier, Jerzy Buzek powiedział, że decyzja o przyszłości Grecji jest w rękach jej obywateli. W zależności od tego czy powiedzą nie czy też tak dla współpracy z Unią Europejską, będą podejmowane dalsze decyzje. Były szef Parlamentu Europejskiego wyraził przekonanie, że w każdym przypadku Unia Europejska nie pozostawi Greków. Według niego, niezbędna będzie pomoc humanitarna dla tego kraju, jeśli okaże się, że nie ma możliwości porozumienia.

Jerzy Buzek uważa, że propozycje europejskich i światowych instytucji dla Grecji nie są tak złe, jak przedstawia to Grecja. Były premier dodał, że w czasie kryzysu gospodarczego kilka europejskich krajów musiało ponieść wyrzeczenia podobne do tych, które spotkały Greków. Jerzy Buzek wymienił między innymi mieszkańców krajów bałtyckich.

W referendum zapowiada się wysoka frekwencja. Głosowanie w Grecji jest obowiązkowe. Grecka Komisja wyborcza poinformowała, że po zamknięciu lokali nie przewidziano publikowania żadnych sondaży exit polls, a pierwsze wstępne wyniki mają być znane po 20:00.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~deg

panie były premierze , toż jeszcze pan nie dajesz zapomnieć o sobie ? , jeszcze zabierasz głos w sprawach polityki i ekonomii ?, trza mieć tupet -- toż wszystkie pana reformy dzisiaj szlag trafił ,a wręcz mówi się że przyczyniły się do jeszcze większego kryzysu , a pan masz czelność recenzować postawę Greków i zachwalać programy Unii , trzeba nie wiedzieć co to wstyd i honor ,żeby takie cyrk odstawiać jak pan.Zakończysz pan żałosną misję w EP to nie masz pan po co wracać do kraju -- ludzie złożą się dla pana na emeryturę aby pan już nigdy nie miał pan wpływu na politykę i znikł z życia publicznego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil