Jeff Bezos się rozwodzi. Jego żona może stać się najbogatszą kobietą świata

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata i założyciel spółki Amazon, rozwodzi się z żoną. Para rozstaje się po 25 latach małżeństwa. Jeśli dojdzie do podziału majątku po połowie, MacKenzie Bezos zostanie najbogatszą kobietą na świecie.

(fot. REUTERS/Danny Moloshok / FORUM)

Bezos poinformował o rozstaniu pary na Twitterze. Decyzja wkrótce byłego małżeństwa wywołała w mediach wiele spekulacji na temat podziału majątku. Ten zaś szacowany jest na prawie 137 mld dolarów. Jeśli dojdzie do równego podziału, Jeff i MacKenzie zostaną z „tylko” 68,5 mld dolarów na koncie. To sprawi, że Bezos straci swoją pozycję najbogatszego człowieka świata na rzecz Billa Gatesa, a sam spadnie na piąte miejsce w rankingu.

Jednak tam, gdzie straci mąż, zyska żona. Według wyliczeń Bloomberga, jeśli dojdzie do najbardziej kosztownego rozwodu w historii, MacKenzie Bezos stanie się najbogatszą kobietą świata. Teraz tytuł ten dzierży Francoise Bettencourt Meyers, wnuczka założyciela koncernu kosmetycznego L’Oreal. Jej majątek szacowany jest na 45,6 mld dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że – jeśli małżonkowie nie podpisali intercyzy – dojdzie do równego podziału majątku. Bezosowie mieszkają bowiem w stanie Waszyngton, gdzie obowiązuje zasada, że po rozwodzie każda ze stron bierze połowę zgromadzonego w trakcie małżeństwa majątku. Dotyczy to zarówno nieruchomości, pieniędzy, jak i akcji.

MacKenzie Bezos jest z zawodu pisarką, prowadzi także fundację Bystander Revolution, walczącą z przemocą. Jeffa poznała w 1992 r., rok później byli już małżeństwem. W 1994 r. Bezos założył spółkę Amazon.

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 eagleeye

We matko Amerykański chlam

! Odpowiedz
8 57 karroryfer

ktoś ma jeszcze wątpliwości że kobiety to rasa uprzywilejowana :P

! Odpowiedz
3 52 devroo

Jeśli tak dalej pójdzie, to niedługo mężczyźni skłonni się żenić będą badani psychiatrycznie pod kątem zaburzeń instynktu samozachowawczego. Tu mamy dość abstrakcyjny przypadek, 120 czy 60 miliardów dolarów - co za różnica. Ale to działa dokładnie tak samo kiedy była żona wyrzuca cię z domu, mieszkania albo przejmuje twój mały biznes nad którym lata pracowałeś.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 24 rex_1

po to jest intercyza/rozdzielność majątkowa :)

! Odpowiedz
3 42 search

Musze linka przeslac mojej EX, co kocha kase bylego meza, ze jest wolna partia. Choc jest juz stara, gruba,brzytka, bezrobotna pudernica, ale co szkodzi sprobowac.

! Odpowiedz
21 24 prs

Kasa to nie wszystko..
Po ilu miliardach ma sie dosyc, ile to wciaz malo by poswiecic zycie rodzinne, zone, dzieci?..
Zachlanne, kapitalistyczne spoleczenstwa czy ludzie musza w koncu poniesc cene przerostu formy nad trescia..

! Odpowiedz
3 43 search

Tez nierozumie ale tak czlowiek jest w gruncie rzeczy zbudowany. Poziom zycia gdy ma sie 1 czy 10 mld jest pewnie taki sam. A kasa lezaca w banku i niewykorzystana to to samo jakby jej sie nie mialo. Moze tylko glowa spokojniejsza ze sie ma i starczy do 1.
Chlop goly bez niczego sie urodzil i taki zostanie pochowany nic nie zabierze ze soba, chyba ze dobre uczynki, bo zlych to raczej nikt nie chce zabierac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 18 and00 odpowiada search


Z tym poziomem życia to bym się nie zgodził, taki Trump np kupił sobie samolot używany, 20 letni od Allena, a taki bufon jak on na pewno gdyby go było stać wolał by nówkę.
Choć co prawda dla nas to i tak poziom kosmosu

! Odpowiedz
0 0 karllos

Nie rozumiesz bo nie jesteś przedsiębiorcą.... po pewnym czasie zarabianie pieniędzy jest tylko po to żeby sobie na koniec roku robić podsumowanie i stwierdzać czy firma idzie w dobrym czy złym kierunku, czy się rozwija, gdzie są największe koszty, co zaoptymalizować itd... mając firmę po kilku latach stajesz się tak naprawdę menadżerem który ocenia siebie i swoją firmę po wykresach.... to jest gra

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 51 and00

To jak on był najbogatszy, jeżeli pół majątku należy do żony?
To że po rozwodzi go podzilą to jedno, ale przed rozwodem też mieli po połowie...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.