REKLAMA

Jędrzejewski: Utrzymanie mediów publicznych powinny zagwarantować władze państwowe

2005-03-03 09:00
publikacja
2005-03-03 09:00
Władze państwowe powinny zagwarantować utrzymanie mediów publicznych. Opinię taką wyraził dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Stanisław Jędrzejewski.

Dyrektor powiedział w "Sygnałach Dnia", że coraz więcej posłów rozumie sens istnienia mediów publicznych. , Jego zdaniem, posłów teraz trzeba przekonać do ustalenia takiej wysokości abonamentu, która zaspokoi potrzeby mediów publicznych i pozwoli im uniknąć konkurowania z mediami komercyjnymi. Sejm będzie dziś głosował nad rządowym projektem ustawy o abonamencie radiowo - telewizyjnym.

Jędrzejewski podkreślił, że media publiczne uzupełniają jednostronną ofertę stacji komercyjnych o audycje kulturalne, religijne, publicystyczne i sportowe. Dyrektor "Jedynki" zauważył, że o potrzebie zapewnienia utrzymania mediom publicznym mówią też dokumenty Unii Europejskiej. Przypomniał, że Program Pierwszy, który utrzymuje się przede wszystkim z abonamentu, nadaje koncerty, słuchowiska, reportaże i transmisje sportowe, prowadzi też wiele akcji obywatelskich.

Polskie Radio utrzymuje się z abonamentu w przeszło 80 procentach.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki