REKLAMA

Jednostki rosyjskiej 58. Armii wkroczyły do Osetii Płd.

2008-08-08 16:22
publikacja
2008-08-08 16:22
Jednostki rosyjskiej 58. Armii wkroczyły do Osetii Południowej w celu wsparcia stacjonujących tam rosyjskich żołnierzy tak zwanych sił pokojowych. Wojska zbliżają się do Cchinawali - stolicy separatystycznej republiki, od dwóch dni atakowanej przez wojska gruzińskie.

Tymczasem prezydent Gruzji oskarżył Rosje o agresję przeciwko jego krajowi. Micheil Saakaszwili powiedział telewizji CNN, że Rosja prowadzi wojnę na terytorium Gruzji i gruzińskie wojska prowadzą walki obronne z potężnym sąsiadem. Według Saakaszwiliego, udzielenie pomocy Gruzji przez Amerykanow leży w interesie Stanów Zjednoczonych.

Jednocześnie Rosja utworzyła we Władukaukazie - stolicy Osetii Północnej sztab operacyjny w celu - jak oficjalnie poinformowano - udzielenie pomocy rosyjskim siłom pokojowym i ludności cywilnej w Osetii Południowej.

Zastępca dowódcy wojsk lądowych Rosji poinformował, że w wyniku ostrzeliwania Cchinwali przez wojska gruzińskie zginęło ponad 10 rosyjskich żołnierzy z sił pokojowych, a około 30 odniosło rany. Według prezydenta Osetii Południowej, Eduarda Kokoity od początku walk zginęły setki cywilów.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił rządowi udzielanie pomocy tym, którzy ucierpieli w wyniku gruzińsko-osetyjskiego konfliktu.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~dk
Spodobała mi się wypowiedź prezydenta RP. Na pohybel ruskiej swołoczy.
~jos
Autor: ~kapo [212.186.107.*], 2008-08-08 17:38

> a od kiedy Slask to Polska?

od 1945 roku, na żądanie Stalina zaakceptowane przez zwycięskie mocarstwa.
Tylko szczęśliwie te same mocarstwa zdecydowały o wysiedleniu ludności niemieckiej i zasiedleniu tego terytorium polakami repatriowanymi ze wschodu, nie
Autor: ~kapo [212.186.107.*], 2008-08-08 17:38

> a od kiedy Slask to Polska?

od 1945 roku, na żądanie Stalina zaakceptowane przez zwycięskie mocarstwa.
Tylko szczęśliwie te same mocarstwa zdecydowały o wysiedleniu ludności niemieckiej i zasiedleniu tego terytorium polakami repatriowanymi ze wschodu, nie ma więc problemu mniejszości (która na tym terenie byłaby większością).
lon w którymś miejscu napisał coś o Kosowie.
~di@bolo
Rosjanie zawsze tam byli. Ty się lepiej spytaj co tam robią jankesi - to oni tam próbują kosztem Gruzji kręcić swoje brudne interesiki.
I zobacz sobie mapę świata, a zwłaszcza rozmieszczenie baz wojskowych - może cię olśni kto jest największym agresorem.
~pacyfista
dla pokoju jak w 1939 roku rosja to najwiekszy agresor wiekszy od hitlerowskich niemiec
~re pacyfista
sluszna racja
z sowietami sie nie rozmawia a walczy powiedzial niegdys d-ca polowy
BASAJEW ukatrupiony przez sowietow
~kapo
a od kiedy Slask to Polska?
~lon
a od kiedy Osetia to Gruzja
nie slyszalem
~RL
Autor: ~lon [62.61.41.*], 2008-08-08 17:20
a od kiedy Osetia to Gruzja
nie slyszalem

Ion, dyskusja z niektórymi tutaj nie ma sensu, oni nie przyjmują do wiadomości żadnych argumentów, które burzą ich wyobrażenia o rzeczywistości.
~ulan
Nie ma chyba większych hipokrytów jak Rosjanie ! Co oni w ogóle robia na terytorium Gruzji ? Siły pokojowe ?, to farsa, bo tak naprawde to agresorzy !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki