REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Niemcy ofiarą wojny?

2003-08-27 09:00
publikacja
2003-08-27 09:00
Zdaniem lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Niemczech trwa proces, którego celem jest rozłożenie odpowiedzialności za wybuch drugiej wojny światowej. W opinii Kaczyńskiego chodzi o to, by doprowadzić do przekonania, że były dwie ofiary wojny - Żydzi oraz Niemcy.

Wczoraj klub parlamentarny PiS przedstawił projekt uchwały-apelu Sejmu do państw Europy i Parlamentu Europejskiego o "szczególny szacunek dla prawdy historycznej i przeciwstawienie się próbom relatywizacji odpowiedzialności za wywołanie II-giej wojny światowej". Projekt ma związek ze sporem w kwestii powstania Centrum Przeciwko Wypędzeniom.

"Pamiętajmy, kto tę wojnę rozpętał i prowadził w niesłychanie okrutny i zbrodniczy sposób" - powiedział Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. W jego opinii wielu przedstawicieli Parlamentu Europejskiego namawia do ujmowania historii w taki sposób, by zatrzeć sprawę odpowiedzialności i doprowadzić do przekonania, że za holokaust odpowiedzialni byli Europejczycy. Zdaniem Kaczyńskiego zapomina się o zbrodniach popełnionych na Polakach.

Lider Prawa i Sprawiedliwości odparł zarzut Platformy Obywatelskiej, według której o sprawie tej powinno było się mówić dużo wcześniej. Według Kaczyńskiego klub PiS podjął tę kwestię teraz, w związku ze zbliżającą się 64-tą rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki