Jarosińska-Jedynak: Oddajemy Polakom ich pieniądze

Oddajemy Polakom pieniądze i gwarantujemy, że do nich należą - mówi w weekendowym wywiadzie dla "Super Expresu" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, odnosząc się do projektu ustawy ws. przeniesienia środków z OFE na IKE.

(fot. Adam Guz / Ministerstwa Finansów)

"To mają być środki odkładane na przez ludzi na emeryturę, a nie na czarną godzinę dla polityków" - zaznacza szefowa MFiPR, pytana na łamach "Super Expressu" o cel procedowanej obecnie w parlamencie ustawy, która ma doprowadzić do zlikwidowania OFE i przekazania zgromadzonych tam przez Polaków pieniędzy na ich prywatne konta w IKE.

"Nie ukrywam, że zależy nam na tym, by jak najwięcej osób wybrało IKE" - podkreśla Jarosińska-Jedynak. Dodaje, że to bardziej korzystne rozwiązanie dla oszczędzających, "dlatego w projekcie wskazaliśmy je jako opcję domyślną".

Pytana przez "SE" o to, czy dla osób, które będą chciały przejść do ZUS zostanie przygotowany taki wniosek odpowiada: "określi go rozporządzeniem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej". Dodaje, że projekt jest już w konsultacjach publicznych. "W momencie wejścia w życie ustawy wzór wniosku będzie dostępny dla zainteresowanych" - wyjaśnia. Dodaje, że "będzie to gotowiec do wypełnienia". Według Jarosińskiej-Jedynak IKE jest szczególnie korzystne dla młodych osób, które do emerytury mają 20, 30, 40 lat. "Bo w dłuższej perspektywie czasowej IKE dadzą nam więcej pieniędzy" - zaznacza. Wyjaśnia, że jeśli chodzi o gwarancje, to indywidualne konta emerytalne, "a właściwie instytucje je prowadzące będą podlegały nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego", a na pięć lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez oszczędzającego środki z IKE będą inwestowane "w coraz bardziej bezpieczne instrumenty finansowe, tak by przyszłego emeryta nie dotknęła żadna strata". (PAP)

maja/ wj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
60 61 antek10

Aha :-) tylko po drodze "wsiąkło" 19 mld zł naszych pieniedzy :-) Gdzie jest kasia misiu? Amba fatima było i ni ma. Pisia mentalność.

! Odpowiedz
57 48 carlito1

I znowu lud będzie dziękował pisowi.. arcymistrzostwo manipulacji

! Odpowiedz
61 35 marxs

raczej arcymistrzostwo kretynizmu polactfa

! Odpowiedz
27 60 psokal

Zabawne, a jak poprzednicy wspólnie z Morawieckim zabrali się za OFE to też oddali Polakom ich pieniądze? Bo w końcu zrobili to samo co obecny Rząd, tylko nie ukradli po drodze 15%. Pani Minister, ludzie nie lubią kiedy traktuje się ich jak idiotów.

! Odpowiedz
24 61 wojteks102

Samo użycie frazy "oddajemy"... czyli jednak zabierali wcześniej "ich" pieniądze?

W tym wszystkim wolałbym jednak, żeby nie zabierali niż "oddawali".
Jak tam Energa będzie miała czy już ma tych 4 wiceprezesów?

Nie dajcie się nabrać na ten tani bełkot z ich strony. Pamiętajcie, że muszą zgarnąć jeszcze ważny urząd prezydenta, żeby mogli forsować swoją politykę - prez. ma prawo veta w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
64 48 marxs

ale podłe i oszukańcze ludzkie śmieci

! Odpowiedz
96 55 marxs

"Nie ukrywam, że zależy nam na tym, by jak najwięcej osób wybrało IKE" - podkreśla Jarosińska-Jedynak-chodzi o to żeby kasę Polaków i Polek rzucić na żer złodziei i bandytów finansowych z Wall Street oraz różnorakich Goldmanów i Morganów co niektóre PISty już pewnie dostają od nich "dowody wdzięczności" a ci co zaPISzą się do ich IKE dostana Gest Kozakiewicza(taki chiński odlew z plastiku)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
83 38 marxs

z tych dwóch beznadziejnych opcji wyboru jedynie ZUS o ile ktuś nie chce szukać swojej kasy na Wyspach Bahama czy Kajmanach(pewnie tam będzie rezydencja Pana Moravitza & Co.)

! Odpowiedz
83 97 szeregowy_forumowicz

Pani Małgosiu, proszę poszukać kogoś głupszego od siebie.

! Odpowiedz
69 53 karbinadel

To nie będzie łatwe

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne