Jarosińska-Jedynak: Oddajemy Polakom ich pieniądze

Oddajemy Polakom pieniądze i gwarantujemy, że do nich należą - mówi w weekendowym wywiadzie dla "Super Expresu" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, odnosząc się do projektu ustawy ws. przeniesienia środków z OFE na IKE.

(fot. Adam Guz / Ministerstwa Finansów)

"To mają być środki odkładane na przez ludzi na emeryturę, a nie na czarną godzinę dla polityków" - zaznacza szefowa MFiPR, pytana na łamach "Super Expressu" o cel procedowanej obecnie w parlamencie ustawy, która ma doprowadzić do zlikwidowania OFE i przekazania zgromadzonych tam przez Polaków pieniędzy na ich prywatne konta w IKE.

"Nie ukrywam, że zależy nam na tym, by jak najwięcej osób wybrało IKE" - podkreśla Jarosińska-Jedynak. Dodaje, że to bardziej korzystne rozwiązanie dla oszczędzających, "dlatego w projekcie wskazaliśmy je jako opcję domyślną".

Pytana przez "SE" o to, czy dla osób, które będą chciały przejść do ZUS zostanie przygotowany taki wniosek odpowiada: "określi go rozporządzeniem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej". Dodaje, że projekt jest już w konsultacjach publicznych. "W momencie wejścia w życie ustawy wzór wniosku będzie dostępny dla zainteresowanych" - wyjaśnia. Dodaje, że "będzie to gotowiec do wypełnienia". Według Jarosińskiej-Jedynak IKE jest szczególnie korzystne dla młodych osób, które do emerytury mają 20, 30, 40 lat. "Bo w dłuższej perspektywie czasowej IKE dadzą nam więcej pieniędzy" - zaznacza. Wyjaśnia, że jeśli chodzi o gwarancje, to indywidualne konta emerytalne, "a właściwie instytucje je prowadzące będą podlegały nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego", a na pięć lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez oszczędzającego środki z IKE będą inwestowane "w coraz bardziej bezpieczne instrumenty finansowe, tak by przyszłego emeryta nie dotknęła żadna strata". (PAP)

maja/ wj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 16 trooper

Jakby oddawali pieniądze to bu nie brali 15% lichwiarskiej prowizji klamczuszki.

! Odpowiedz
1 0 pazdzioch_indastries

https://www.youtube.com/watch?v=HRJGCSR2ymc

! Odpowiedz
2 35 prawnuk

proponuję, by ta pani pożyczyła mi 1.000.000 zł, a ja jej na następny dzień oddam wszystko czyli 850.000 zł.
Tak swoją drogą dlaczego dopłacamy np górnikom do emerytur? a sami sobie nie możemy dopłacić

! Odpowiedz
4 18 wsx

O,O,O!!! jaka piękna ideologia prosto od Ojca Derektora!

! Odpowiedz
6 36 znawca_inwestor

Partia zamawia. Trolle minusują. Grosiki wpadają. Podatnicy płacą.

! Odpowiedz
7 31 ryszard_ochodzki

przy takim systemie jaki mamy każda władza będzie robić szacher macher. Najlepiej nie płacić zusów i kupić za to za młodu mieszkanie bez kredytu, w średnim wieku zacząć kupować złoto i inwestować w dobre spółki trzymające wartość, to jest szansa że emerytura jako tako bedzie

! Odpowiedz
38 21 potiomkin

Jeśli wiesz, że ktoś kradnie, to dlaczego nie zgłosisz tego prokuraturze? Jeśli natomiast tylko wydaje ci się, że ktoś kradnie, to zachowaj to do siebie, bo sam możesz zostać oskarżony.
PS. ile ci ukradli tak konkretnie ukradli?

! Odpowiedz
2 13 mknowak

Bo ta prokuratura nie przyjmie zgłoszenia......

! Odpowiedz
33 57 jarekzbyszek

Oddajemy czy kradniemy. PIS powie prawdę jak się pomyli.

! Odpowiedz
68 36 obronca_przebraza

Zawistnicy na dole dają "przepiękny" pokaz zawiści!!!
Głosujecie na PO! To Was wyborców PO charakteryzuje, nienawiść do Polski Polaków, zazdrość, zawiść, to jest to co popycha w dniu wyborów na postawienie krzyżyka na PO.
Koronny argument: ja wychowałem swoje dzieci, nic od państwa nie dostałem! !
Odpowiadam! Takie mieliście Państwo, które promowało wszystko, co może zaszkodzić Polsce Polakom! Żeby to jednak widzieć trzeba mieć jednak oczy szeroko otwarte i wiedzę czerpać z książek i własnych obserwacji.
Przede wszystkim jednak nie być "młodym, dobrze wykształconym i pochodzić z dużego miasta" do tego kochać Polskę i Polaków! Amen

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne