REKLAMA
WEBINAR

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji

2023-05-26 04:04
publikacja
2023-05-26 04:04

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji za jej atak na Ukrainę, wobec uzgodnionych już przez uczestników szczytu G7, którego Japonia była gospodarzem - poinformował w piątek główny sekretarz japońskiego rządu Hirokazu Matsuno.

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji
Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Rosji
fot. kuponjabah / / Shutterstock

Jak powiedział Matsuno na konferencji prasowej, Japonia potępia też decyzję Moskwy rozmieszczenia taktycznej broni nuklearnej na Białorusi jako prowadzącą do dalszej eskalacji sytuacji wokół Ukrainy.

"Jako jedyne państwo, które doświadczyło bombardowań atomowych podczas wojny, Japonia nigdy nie zaakceptuje rosyjskich gróźb nuklearnych, nie mówiąc już o użyciu tej broni" - oświadczył Matsuno.

Według komunikatu japońskiego MSZ, Japonia zamrozi aktywa 78 rosyjskich firm i organizacji oraz 17 osób, w tym najwyższych rangą oficerów sił zbrojnych oraz zabroni eksportu japońskich towarów do 80 rosyjskich podmiotów, takich jak laboratoria i placówki naukowe powiązane z armią.

Rząd Japonii zabroni teź świadczenia usług budowlanych i inżynieryjnych Rosji - głosi komunikat. Szczegóły tych ostatnich sankcji mają być podane później. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Japonia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki