REKLAMA

Japonia łagodzi ograniczenia wjazdu dla cudzoziemców, ale nie dla turystów

2020-10-01 14:58
publikacja
2020-10-01 14:58
fot. KIM KYUNG-HOON / FORUM

Japonia łagodzi od czwartku ograniczenia wjazdu na swoje terytorium dla podróżnych ze 159 krajów, których dotąd nie wpuszczano z powodu pandemii Covid-19. Zmiana dotyczy długoterminowego pobytu i nie obejmuje turystów – podała publiczna stacja NHK.

Osoby przybywające ze 159 państw i terytoriów, w tym Polski, będą mogły ubiegać się o możliwość wjazdu do Japonii z pozwoleniami na co najmniej trzymiesięczny pobyt np. w celach edukacyjnych, kulturalnych lub sportowych. Dozwolone będą również krótsze wizyty biznesowe – wynika z informacji agencji prasowej Kyodo.

Podróżni mogą przybywać na zaproszenie firm i innych instytucji, które są w stanie zapewnić, że przeszli testy pod kątem koronawirusa, a po przybyciu do Japonii będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę. Pozwolenia na wjazd będą wydawane ograniczonej liczbie osób.

„By ożywić gospodarkę, konieczne jest wznowienie międzynarodowych podróży” – ocenił w ubiegłym tygodniu premier Japonii Yoshihide Suga na posiedzeniu rządowego zespołu ds. odpowiedzi na pandemię koronawirusa, który podjął decyzję o złagodzeniu restrykcji.

Wcześniej rząd w Tokio wznowił już możliwość wizyt biznesowych pomiędzy Japonią a Wietnamem, Tajwanem i niektórymi innymi obszarami, gdzie pandemia utrzymywana jest pod kontrolą – podała NHK.

W Japonii potwierdzono dotąd ponad 82 tys. zakażeń, w tym prawie 26 tys. w Tokio, które jest najbardziej dotkniętym pandemią miastem w kraju. W czwartek władze stolicy zgłosiły 235 nowych infekcji. Od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 1,5 tys. zakażonych.

Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki