REKLAMA

Janusz Wojciechowski będzie rywalizował na wiosnę z Jarosławem Kalinowskim o funkcję prezesa PSL

2003-12-22 08:54
publikacja
2003-12-22 08:54
Wicemarszałek Sejmu Janusz Wojciechowski z PSL potwierdził na antenie radiowej Trójki, że zamierza ubiegać się o stanowisko prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Równoległym kandydatem będzie obecny prezes PSL Jarosław Kalinowski kierując ugrupowaniem od 6-ciu lat.

Janusz Wojciechowski powiedział, że swoją kandydaturą chce stworzyć realną alternatywę dla Kalinowskiego. Wśród swych głównych celów programowych gość radiowej Trójki wymienił konieczność usprawnienia przywództwa partii, przełamanie wewnętrznych podziałów oraz wyeliminowanie błędów związanych z finansowaniem partii, w tym kampanii przedwyborczych.

"Jarosław Kalinowski jest prezesem od 6 lat i czas na zmiany" - zaznaczył Janusz Wojciechowski dodając, że ludowcom potrzebna jest nowa dynamika rozwoju. Według niego, będzie ona konieczna - między innymi - do zawarcia korzystnych koalicji z innymi ugrupowaniami w wyborach do parlamentu europejskiego. Janusz Wojciechowski powiedział, że PSL będzie szukać koalicjantów głównie wśród partii centroprawicowych i prawicowych.

Kongres ludowców odbędzie się na wiosnę.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki