REKLAMA

Jan Baster nowym wiceprezesem IPN

2017-04-12 16:39
publikacja
2017-04-12 16:39
Jan Baster nowym wiceprezesem IPN
Jan Baster nowym wiceprezesem IPN
/ Wikimedia Commons

Dotychczasowy wicedyrektor Oddziału IPN w Krakowie Jan Baster objął funkcję p.o. wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W Instytucie - jak dowiedziała się PAP w czwartek - będzie odpowiadał m.in. za sprawy administracyjne i organizacyjne.

Decyzję o powołaniu Bastera na nową funkcję podjął 10 kwietnia br. prezes IPN Jarosław Szarek. Nowy wiceprezes IPN w latach 2006-2007 był dyrektorem sekretariatu prezesa IPN, a w latach 2007-2010 dyrektorem generalnym Instytutu - za czasów prezesa Janusza Kurtyki.

Jan Baster ma 60 lat, urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (od 1978 r. mgr. administracji, od 1981 r. mgr. prawa).

W latach 1980-1987 był urzędnikiem w Wydziałach Kultury w Krakowie i Myślenicach, następnie do roku 1995 dyrektorem administracyjnym i szefem impresariatu teatru "Groteska" w Krakowie. Od 1994 r. nauczycielem prawoznawstwa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. św. Siostry Faustyny w Krakowie.

Od 1995 r. był dyrektorem Programu Doskonalenia Administracji Publicznej i dyrektorem Biura Ogólnopolskiego Forum Sekretarzy Gmin oraz Stowarzyszenia Sekretarzy Samorządów Lokalnych w Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz w Instytucie Rozwoju Państwa Obywatelskiego w Krakowie (IRPO). Pełnił jednocześnie funkcję prezesa zarządu IRPO.

Baster był również redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Sekretarz Gminy". W latach 1999-2001 wiceszefem Biura Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w kolejnych latach do 2005 r. kierownikiem referatu ochrony w krakowskim pionie śledczym IPN.

IPN podaje też, że nowy wiceszef IPN był organizatorem i współorganizatorem imprez sportowych i kulturalnych, m.in. turniejów szachowych, festiwalu kultury szwajcarskiej, koncertów jazzowych. Był także organizatorem i koordynatorem programów dla urzędników samorządowych; uczestnikiem konferencji i autorem referatów z zakresu etyki urzędników administracji publicznej i reformy administracyjnej.

W 2009 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obecni wiceprezesi IPN - dr Mateusz Szpytma i dr hab. Krzysztof Szwagrzyk - nadal pozostają na swoich stanowiskach.

Dodatkowe zmiany w Instytucie to m.in. zmiana na stanowisku dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku - Barbarę Bojaryn-Kazberuk zastąpił dr hab. Piotr Kardela. Ponadto od 10 kwietnia br. stanowisko dyrektora Biura Edukacji Narodowej (BEN) objęła Justyna Skowronek, dotychczasowa zastępczyni dyrektora BEN. (PAP)

nno/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki