REKLAMA

Jaką płacić kartą, aby zaoszczędzić w sklepie

2009-07-27 06:30
publikacja
2009-07-27 06:30
Karty kredytowe to najwygodniejszy środek płatności i jednocześnie darmowy kredyt nawet do 61 dni. Oczywiście darmowy dla zdyscyplinowanych.
Karty kredytowe mogą jednak dawać dodatkowe przywileje, takie jak rabaty w sklepach, na stacjach benzynowych czy możliwość zbierania punktów w programach lojalnościowych.

Dziennik "Polska" wspólnie z firmą doradztwa finansowego Finamo przygotował zestawienie kart cobrandowych wydanych przez banki wspólnie ze sklepami i stacjami benzynowymi. Warto je mieć, bo dają wiele korzyści.

Dla osób uczestniczących w programach partnerskich stacji paliw dobrym wyborem będzie karta Citibank-BP. Dzięki niej za każdy zakup opłacony kartą klienci zbierają punkty BP partnerclub (5 zł = 1 pkt). Można je wymieniać na nagrody z katalogu BP. Właściciele kart posiadają szereg przywilejów: Program Moto Supreme w myjni Car Wash za 10 zł, dowolna kawa w Wild Bean Cafe za 2 zł, 5 proc. rabatu przy zakupie ubezpieczeń motoryzacyjnych w Link4 i AXA. Alternatywą dla Citi może być karta PKO VITAY dająca udział w podobnym programie partnerskim PKO i PKN Orlen z przelicznikiem 2 zł = 1 pkt lub karta Pekao Shell gdzie klient poza punktami otrzyma 5 proc. zniżki przy zakupie części zamiennych w sieci Inter Cars.

Dla osób zainteresowanych obniżkami w sklepach z AGD i sprzętem elektronicznym dobrą propozycją jest np. karta GE Money Banku "W sam raz". Umożliwia kredyt ratalny i specjalne warunki w sklepach AVANS, Vobis, Fotojoker, Triada i Domar Bydgoszcz. W Euro Banku, z kartą Partner AGD RTV, klient otrzymuje 3 proc. zniżki na towary dostępne w sieci sklepów Partner AGD RTV oraz w sklepach sieci Meble Idea. Ciekawą propozycją jest aż 4-procentowa obniżka w sklepach Neonet czekająca na użytkowników karty Cetelem Banku.

Natomiast zniżki na zakupy w supermarketach można uzyskać z kartą Real Sygma Banku, dającą posiadaczowi możliwość udziału w loteriach, konkursach, okresowych rabatach, a także w programie lojalnościowym, gdzie zbiera się punkty. Podobnie karta VISA Leclerc i Carrefour Lukas Banku dają odpowiednio 2 proc. i 1,5 proc. rabatu we wszystkich wspomnianych sklepach, a niekiedy i bonus gotówkowy w wysokości 20 zł lub 50 zł. Dla klientów POLOmarketu GE Money Bank oferuje kartę partnerską, dzięki której klienci otrzymają bon towarowy 40 zł oraz 1,5 proc. rabatu na zakupy. Dla tych, którzy lubią bardziej ekskluzywne sieci, GE Money przygotował kartę VISA ALMA. Dzięki niej klient zostaje automatycznie członkiem prestiżowego Klubu Konesera Almy, a za dokonane transakcje zbiera punkty i wymienia je na nagrody. Z kolei karta Millennium daje zniżki w wysokości 5 proc. na zakupy w sieci Piotr i Paweł.

Karta Praktiker w Sygma Banku może okazać się bardzo pomocna dla osób stawiających dom lub remontujących mieszkanie. Dzięki niej klienci wezmą udział w promocjach z Praktikerem, np. otrzymają bon za założenie karty i za dokonane zakupy. Będą mieli także dostęp do rat i kredytów zero procent, darmowego transportu oraz gwarancji zwrotu towaru w przeciągu dwóch miesięcy.

Istnieje także wiele kart zaprojektowanych głównie dla kobiet. Posiadaczki karty kredytowej Citibank-Elle mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych zniżek w ponad 3300 sklepach, domach mody, salonach kosmetycznych, butikach i restauracjach, biurach podróży, na stacjach benzynowych i w innych punktach usługowych. Dla konsultantek Avon GE Money Bank przygotował specjalną kartę z programem lojalnościowym. ING Bank Śląski proponuje prezenty od Oriflame po dokonaniu pierwszych zakupów kartą partnerską.

Banki przygotowały bardzo wiele ofert, musimy tylko wybrać tę najbardziej odpowiednią dla nas. Zatem jeżeli mamy w portfelu zwykłe karty kredytowe, może warto je wymienić na karty z korzyściami.

Tomasz Dominiak

/ Polska
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki