ZAGŁOSUJ

Jak urządzić biuro, aby było modne i funkcjonalne?

2021-11-29 14:50
publikacja
2021-11-29 14:50

Najnowsze trendy w aranżacji biur to przede wszystkim stawianie na duet funkcjonalności z dobrym designem. W praktyce oznacza to, że sterylność i minimalizm przestają odgrywać takie znaczenie do jakiego zostaliśmy przyzwyczajeni. Do łask wkrada się odejście od bardzo formalnej stylistyki na rzecz stworzenia przestrzeni, które będą sprzyjały efektywnej pracy zespołu, maksymalnie komfortowym warunkom i wprowadzeniu mniej formalnej atmosfery. Co to oznacza w praktyce? Podpowiadamy.

Nowoczesne biuro - o czym nie można zapomnieć?

Aranżacja nowoczesnego biura to przede wszystkim stawianie na dobry design połączony z zapewnieniem pracownikom komfortu w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Wiąże się to przede wszystkim nie tylko z odpowiednio wyposażonym stanowiskiem pracy, ale także stworzeniu w miarę możliwości metrażowych przestrzeni dedykowanym ,,burzy mózgów", integracji czy też złapania przysłowiowej chwili oddechu w trakcie stresującego dania. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie zagospodarowanie miejsc dedykowanych spożywaniu posiłków, jak również toalet. Patrząc więc na aspekty funkcjonalne w trakcie wykonywania projektu, należy pod uwagę szereg szczegółów, które mocno wpłyną na jakość pracy.

Nowoczesne biuro mocno koresponduje z firmą, co w praktyce oznacza, że identyfikuje się z nią wizualnie. To bardzo ważne, aby ten aspekt szczególnie mocno przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę w dużej mierze branżę w której działamy, jak również to, w jak chcemy być odbierani przez potencjalnych klientów. O ile więc mniej formalny wystrój przestaje mocno obowiązywać, o tyle należy pamiętać o tym, że czasem należy znaleźć tak zwany złoty środek pomiędzy wymogiem stawiania na elegancję, a wpisaniem się w najnowsze rozwiązania w branży.

Nowoczesne biuro, a meble i oświetlenie

Biura utrzymane w nowoczesnej stylistyce to obecnie przestrzenie pełne dobrego designu obok którego nie można przejść obojętnie. W przypadku bardzo ważnych elementów wchodzących w skład ich wyposażenia, takich jak biurka, sprzęty komputerowe oraz audiowizualne wespół z szafami, regałami czy też drobnego sprzętu biurowego warto skupić się nie tylko na ich aspektach funkcjonalnych, ale także aranżacyjnych. Nie bójmy się dość odważnych konwencji i ciekawej stylistyki. Istotne jest to, aby nie zaburzyć przy tym proporcji przestrzeni, a maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Pomocne będzie w tym m.in. inwestowanie w szafy wnękowe z lustrami, które powiększą optycznie metraż i skryją wszelką dokumentację.

Istotną kwestią jest także zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Wśród rozwiązań, które mocno dyktują najnowsze trendy znalazło się miejsce dla oświetlenia LED (w tym paneli na suficie), które potrafi nadać charakteru nawet najnudniejszej biurowej stylizacji. Nie bez znaczenia jest także oczywiście zadbanie o stworzenie bezpiecznych warunków do pracy, stąd wybór sztucznego światła nie może być kwestią przypadku.

Kolorystyka i gra dodatków w nowoczesnym biurze

W przypadku kolorystyki, która będzie wpisywała się zarówno w najnowsze trendy, jak również sprzyjała stworzeniu komfortowych warunków w pracy jest stawianie na nieśmiertelną klasykę gatunku. Miejsce, w którym staną biurka i sprzęty komputerowe, a więc dedykowane największemu skupieniu się warto jest zaaranżować dość stonowanie barwy. W praktyce oznacza to biele, beże, szarości, czernie etc. Można zdecydować się na pomalowanie ścian lub tapetowanie. Na więcej frywolności warto  pozwolić sobie w trakcie planowania dekorów, które znajdą się w strefach dedykowanych relaksowi czyli chill roomach. Tutaj świetnie odnajdą się np. kolorowe tapety. Te mogą ogrywać główne aranżacyjne skrzypce także w recepcji czy sali konferencyjnej (między innymi w branży kreatywnej).

W przypadku dodatków niewątpliwym hitem aranżacyjnym ostatnich sezonów stały się lamele ścienne, które wpisują się także w bardzo gorące wnętrzarskie trendy dotyczące wystrojów domów oraz mieszkań. Te pionowe deski drewniane stanowią duet niesztampowego, a zarazem eleganckiego podejścia do tematu aranżacji wespół z bardzo dużą funkcjonalnością.

Lamele idealnie nadają się do stworzenia ciekawej dekoracji ściany, która nada przestrzeni charakteru, ale można je także wykorzystać do zrobienia ścianki działowej. To rozwiązanie szczególnie ciekawe dla małych biur, w których chcemy mimo niewielkiego metrażu chcemy postawić na podział na strefy. Co istotne, tego rodzaju dekoracje wpisują się w stylistykę każdej branży - odpowiednio wprowadzone do biura stworzą dekorację pełną elegancji lub też wniosą nutę zabawy konwencją z dużą dawną energii.

Wybierając lamele stawiajmy na ich wysoką jakość - dobrze, jeśli są 4-stronnie laminowane. Takie działanie, to gwarancja pełnej dowolności dekoracyjnej - z każdej strony będą prezentować się niezwykle estetycznie.

Aranżacja nowoczesnego biura to wzięcie pod uwagę kilku istotnych czynników, które mają olbrzymi wpływ na jego odbiór zarówno przez pracowników, jak i potencjalnych klientów. Jeśli dokładnie przemyślimy dany projekt stworzymy miejsce w którym praca będzie wydajna.

Źródło:Materiał partnera
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki