Jak się zarabia na śmiechu [Podcast]

Powodów do śmiechu może nie mamy ostatnio zbyt wiele, ale mimo to śmiać się warto. Także z powodów… finansowych.

(fot. whoiswasiq / Pexels)

Pierwsza profesja, jaka wielu z nas przychodzi na myśl, gdy mowa o zarabianiu na śmiechu to satyryk. O tym, czy kabareciarza stać na chleb, chleb z masłem, czy może też inne produkty wytwarzane ze zboża opowiada nam Tomasz Jachimek.

Częściej niż na występach estradowych śmiejemy się jednak siedząc przed telewizorem. A czy bawi nas to samo, co sąsiadów zza Olzy albo bratanków znad Balatonu? Wszystko na ten temat wie Daniel Reszka wiceprezes Viacom CBS, który odpowiada m.in. za takie kanały, jak Comedy Central i Comedy Central Family.

Okazją do pośmiania się bywają też takie okazje, gdy dostajemy prezenty. W Polsce wciąż przybywa stacjonarnych, ale przede wszystkim internetowych sklepów ze śmiesznymi upominkami. O zaletach spersonalizowanych gadżetach przekonuje Michał Tajchert z firmy suprizo.pl.

Śmiechu można się także… nauczyć. Co więcej warto to zrobić, bo lepiej i dostatniej można wtedy żyć. Szkolenia tego typu m.in. dla menedżerów, księgowych, a nawet dla bezrobotnych prowadzi i opowiada nam o tym Barbara Popławska, psycholog, coach, a także twórczyni Akademii Śmiechu.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych (np. na Spotify lub na Lectonie).

Bartek Mayer

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.