REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Jak rozróżnić zaszczepionych i niezaszczepionych klientów? Pomysł restauracji z zarzutami o dyskryminację

2021-05-08 06:00
publikacja
2021-05-08 06:00
Jak rozróżnić zaszczepionych i niezaszczepionych klientów? Pomysł restauracji z zarzutami o dyskryminację
Jak rozróżnić zaszczepionych i niezaszczepionych klientów? Pomysł restauracji z zarzutami o dyskryminację
fot. CandyBox Images / / Shutterstock

Pewna restauracja samoobsługowa w Veszprem na północ od Balatonu spotkała się z falą krytycznych komentarzy, w tym zarzutów o dyskryminację, gdy poprosiła zaszczepionych i niezaszczepionych gości o korzystanie z tac w dwóch różnych kolorach.

Ogłaszając na Facebooku ponownie otwarcie 4 maja po złagodzeniu restrykcji przeciwepidemicznych, restauracja poprosiła gości posiadających zaświadczenie o ochronie przed koronawirusem (tj. zaszczepionych lub takich, którzy przeszli COVID-19), by używali brązowych tac, zaś gości niemających takiego zaświadczenia o korzystanie z tac białych.

Május 4-től nyitva vagyunk 11-15 óráig❗🍴😋

Posted by Historia Hangvilla Étterem, Kávézó és Rendezvényközpont on Monday, May 3, 2021

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od soboty osoby mające kartę poświadczającą ochronę przed koronawirusem mogą korzystać m.in. z lokali restauracyjnych i kawiarń nie tylko na tarasach, ale i wewnątrz. Natomiast osoby bez takiej karty mogą siedzieć tylko na tarasach. Za sprawdzanie kart odpowiada lokal, zaś za złamanie przepisów grozi grzywna do miliona ft (prawie 13 tys. zł).

Post restauracji na Facebooku wywołał falę negatywnych komentarzy. Zarzucono jej „tacowy rasizm” oraz przyczynianie się do podziałów w węgierskim społeczeństwie. Białe tace porównano nawet do żółtej gwiazdy. Jedna z osób oznajmiła zaś, że choć ma kartę poświadczającą ochronę, to raczej nigdy nie odwiedzi tej restauracji.

W reakcji restauracja wyjaśniła, że złamanie przepisów bardzo drogo kosztuje, a placówka ma charakter samoobsługowy, nie dysponuje więc wystarczającą liczbą pracowników, by sprawdzać u wszystkich karty.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
igła
FB powinien umo?liwi? u?ytkownikom oznaczanie swojego profilu zaszczepiony/niezaszcepiony.
goldbaker
Zaszczepieni mogą robić wszystko.Nie zaszczepieni mają opaskę na ramieniu i żebrzą na ulicy za jedzeniem.Tak to widzę.
samsza
Mnie prostaczkowi, wydaje się, że jak ktoś deklaruje, że bardzo się boi morderczego wirusa, to siedzi w domu, a nie łazi po restauracjach.
W tym kontekście proszę o wytłumaczenie sensu tej SS czyli segregacji sanitarnej...
marszalek2020
To jak zarabiać na życie jak ludzie mają siedzieć zamknięci w domach? Np. jak ktoś jest kierowcą to niby jak ma kierować autobusem z domu? Kto mu za to zapłaci?
Na podstawie Twoich teorii, mam wrażenie ze wierzysz jakiemuś cwaniaczkowi, który liczy na naiwność słuchaczy i ich lenistwo umysłowe.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki