REKLAMA

Jak komunista Batuta mordował katolików

2006-02-09 06:55
publikacja
2006-02-09 06:55
"Gazeta Wyborcza" pisze, że fikcyjny komunista wymyślony przez grupkę prowokatorów przetrwał w polskiej internetowej Wikipedii aż 15 miesięcy.

Działacza wymyśliła 15 miesięcy temu grupka przyjaciół (każą się nazywać Armią Batuty) zirytowana tym, że warszawiacy bezrefleksyjnie podchodzą do nazw ulic, placów i osiedli

W listopadzie 2004 roku wpisali Henryka Batutę, komunistę żydowskiego pochodzenia, do Wikipedii. Na końcu biogramu umieścili informację, że w Warszawie jest ulica nosząca jego nazwisko. W stolicy rzeczywiście istnieje ulica Batuty.

Dziennik pisze, że ku zaskoczeniu prowokatorów Henryk Batuta przetrwał w Wikipedii aż 15 miesięcy. W tym czasie hasło skopiowali autorzy innych stron internetowych i dziś wyszukiwarka Google wylicza 115 miejsc w sieci, w których pojawia się fikcyjny rewolucjonista. Biogram skopiowali między innymi autorzy niesławnej "listy Żydów i osób pochodzenia żydowskiego", którzy umieścili Batutę obok największych znakomitości w kraju, a nawet dopisali od siebie, że "mordował katolików".

Wikipedia to internetowa encyklopedia, którą tworzyć może każdy.

Więcej na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza"/kry/skw.
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki