Jacek Wilk kandydatem KNP na prezydenta

Adwokat Jacek Wilk będzie kandydatem Kongresu Nowej Prawicy w tegorocznych wyborach prezydenckich - poinformowali w środę politycy tej formacji. Ma on w czasie swojej kampanii wyborczej promować m.in. wolność gospodarczą.

Kandydat Nowejk Prawicy na prezydenta Jacek Wilk (fot. Krystian Maj / FORUM)

Wilk powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Polska potrzebuje głębokich zmian, ale nie personalnych, a systemowych.

Zapewnił, że on i jego formacja są w stanie takie zmiany w Polsce przeprowadzić. Dodał, że on sam chce prezentować "aktywny model prezydentury" - w którym głowa państwa "nie boi się zgłaszać swoich projektów".

Kandydat KNP uważa, że Polacy powinni "iść swoją własną drogą, nie naśladownictwa, ale twórczego rozwijania najlepszych wzorców w polskim duchu". Według niego oznacza to przede wszystkim "wprowadzenie w kraju wolności gospodarczej".

Wilk powiedział też, że KNP "ma prawo pójść swoją własną drogą i lansować swoją własną markę oraz przygotowywać grunt na wybory parlamentarne" nie oglądając się na nową formację Janusza Korwin-Mikkego, który do niedawna był liderem Kongresu.

Z kolei szef KNP Michał Marusik przekonywał, że KNP ma szansę "zaistnieć szerzej" bez - Korwin-Mikkego, wokół którego - jego zdaniem - narosło zbyt wiele kontrowersji. Mówił też, że za kandydatem KNP stoją struktury Kongresu w całym kraju, a nowa partia Korwin-Mikkego, to - w jego ocenie - "tylko wydmuszka".

Pod koniec stycznia Korwin-Mikke - który też chce startować w wyborach prezydenckich - poinformował o powstaniu nowej partii o nazwie Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). Jej program ma być podobny do programu ugrupowania, które do niedawna współtworzył - czyli Kongresu Nowej Prawicy - tylko "bardziej rozszerzony".

Korwin-Mikke opuścił KNP po tym, gdy konwentykl KNP, złożony z kilkunastu członków założycieli, odwołał go ze stanowiska prezesa, którą to funkcję objął wtedy europoseł Marusik. Politycy nie doszli do porozumienia, m.in. co do koncepcji dalszego rozszerzania partii.

Korwin-Mikke przekonywał, że jednym z powodów, dla których buduje nową partię jest chęć "utworzenia +otoczki+ naokoło KNP", która ma zapewnić ugrupowaniu szersze poparcie społeczne; innym wskazywanym w komentarzach powodem mogły być kłopoty finansowe Kongresu Nowej Prawicy. PKW zakwestionowała bowiem sprawozdanie finansowe tej partii za 2013 r., a to może oznaczać utratę subwencji budżetowej.(PAP)

wni/mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Magi

No tak kolejny królik z kapelusza , kolejna rozgrywka w celu odebrania innym kandydatom głosu .Tylko kto tego Wilka zna ? czerwony kapturek ? Bo ja nie ....

! Odpowiedz
0 1 ~DRYGAS

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 43 ~Chl

Zdecydowanie najbardziej sensowny kandydat. Zdecydowany, wyważony i wolnorynkowy.

! Odpowiedz
1 1 ~Jebatz_system

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 2 ~asia

A gdzie Kononowicz?

! Odpowiedz
3 33 ~korwinowiec

Co by nie powiedziec, Wilk to dobry kandydat. To jest czlowiek z glowa na karku, sledze jego poczynania od kilku lat i jest zdecydowanie bardzo kompetentny. Czy za ta kompetencja nie kryja sie jakies mroczne tajemnice tego nie wiem. Ale jako czlowiek i specjalista sprawia naprawde solidne wrazenie

! Odpowiedz
13 7 ~KorWiN

Michał Marusik przekonywał, że KNP ma szansę "zaistnieć szerzej" bez - Korwin-Mikkego, wokół którego - jego zdaniem - narosło zbyt wiele kontrowersji. Mówił też, że za kandydatem KNP stoją struktury Kongresu w całym kraju, a nowa partia Korwin-Mikkego, to - w jego ocenie - "tylko wydmuszka".

niestety Panie Marusik 80% struktur przechodzi do nowej Partii i wy zostaniecie "wydmuszką"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~stan

Wipler mówi ze 95% hehe

! Odpowiedz
1 2 ~aaa

Struktury, które założył ten zły Korwin :)

! Odpowiedz
4 2 ~Jebatz_system

Marusik zmienia zdanie co drugi dzień, prawica w jego wykonaniu do złudzenia przypomina mi lewicę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil