REKLAMA

Wiceminister klimatu do dymisji za Odrę? "Jestem do dyspozycji premiera, ale teraz musimy działać"

2022-08-19 06:44
publikacja
2022-08-19 06:44
Wiceminister klimatu do dymisji za Odrę? "Jestem do dyspozycji premiera, ale teraz musimy działać"
Wiceminister klimatu do dymisji za Odrę? "Jestem do dyspozycji premiera, ale teraz musimy działać"
fot. ELIASZ POSEPNY / / FORUM

Świat nauki powinien odpowiedzieć, dlaczego wciąż nie wiemy, jaka jest przyczyna zatrucia Odry – uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Za późno poinformowano premiera – ocenia na łamach "Rzeczpospolitej”.

Pytany w wywiadzie, czy poda się do dymisji, wiceminister odparł, że nie jest to czas na rozmawianie o personaliach, tylko czas na działanie.

Indagowany, że podobno Mateusz Morawiecki domaga się jego dymisji, wiceminister odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

"Oczywiście pozostaję do dyspozycji, ponieważ to moi przełożeni – w tym pan premier Morawiecki – decydują o tym, czy dalej będę zajmował swoje stanowisko" – dodał.

Wiceminister klimatu i środowiska na pytanie, czy państwo zadziałało odpowiednio, stwierdził, że "zbyt późno powiadomiono pana premiera”.

"Dlatego przedstawię zmiany w funkcjonowaniu Inspekcji Ochrony Środowiska, które będą dotyczyć skuteczniejszej walki z przestępcami środowiskowymi. Zmiany będą także dotyczyć zarządzania w zakresie łączenia wszystkich kompetencji służb, które zajmują się środowiskiem” – zapowiedział. (PAP)

ktl/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (13)

dodaj komentarz
bgiem
Już tłumaczę:
"W przyszłym roku wybory, które raczej przegramy, więc teraz musimy się jeszcze nahapać"
czerwony_wiewior
Znamienne, że stanowiska związane ze środowiskiem oblazła sekta Ziobry. Ta grupa bije wszelkie rekordy niekompetencji, nawet jak na bardzo niskie standardy PiS. Nic dziwnego, że mamy to co mamy. Należałoby ich wszystkich posłać do prostych prac melioracyjnych, wtedy byłby z nich jaki taki pożytek
faramir_z_gondoru
Bez szans, oni nawet do łopaty potrzebują instrukcji obsługi.
karbinadel
Prędzej powinni odwołać wiceministra Witkowskiego, który na początku afery odrzańskiej opowiadał niestworzone brednie. Ale potem go schowali, licząc, że ludzie zapomną. Nie zapomnieli
xiven
dlaczego minister klimatu zajmuje się rzeką zamiast sanepid czy urzędy gospodarki wodnej?

a ten brak jasnej przyczyny tylko wskazuje na to że globaliści wzięli się za kształtowanie kolejnego kryzysu klimatycznego
polityka_to_nie_ekonomia
Kolejny co poleci by uspokoić opinię publiczną? BTW jak poprzedni minister finansów? Już się odnalazł na jakimś stanowisku?
faramir_z_gondoru
"Teraz musimy działać" - teraz?? Działać to trzeba było 3 tygodnie temu a nie ukrywać problem. Teraz to można już tylko liczyć straty waszej niekompetencji.
samsza
Pan wiceminister chce powiedzieć, że instytucje państwowe i różne ich agencje składają się wyłącznie z inteligentnych inaczej fachoffców, którzy zbłąkani jak dzieci, bez rozkazu od papy premiera nic nie wiedzą, nic nie mogą, nic nie zrobią ?
Dajcie jeszcze jakiś wywiad, pośmiejemy się...
trolley
Pośmiejemy się... ta... najbardziej do śmiechu tym co mieszkają nad Odrą. A cała reszta będzie się śmiać jak zaczniemy płacić miliardowe odszkodowania dla Niemiec.
ministerprawdy
A co z minister Moskwą i jej mężem w Wodach Polskich. Też będzie dymisja? Którego z nich?

Powiązane: Katastrofa ekologiczna na Odrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki