REKLAMA

JSW utworzy odpis aktualizujący wartość aktywów

2021-02-23 14:58
publikacja
2021-02-23 14:58
fot. Dawid Lach / JSW

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł - podała spółka w komunikacie. Odpis zmniejszy wynik operacyjny grupy.

JSW podała, że - zgodnie z postanowieniami MSR 36 - została przeprowadzona analiza przesłanek, w wyniku której oceniono, że nie występują nowe przesłanki, które wskazywałyby na możliwość utraty wartości aktywów w segmencie węgiel, o których spółka informowała w lipcu 2020 roku.

"Jednocześnie z uwagi na ujemną wartość odzyskiwalną powstałego z dniem 01.01.2020 roku ośrodka generującego środki pieniężne, tj. Kopalni Węgla Kamiennego "Jastrzębie-Bzie" ("CGU") i ujęty w I półroczu 2020 roku odpis aktualizujący aktywa CGU oraz przyrost majątku CGU na dzień 31.12.2020 roku, zaszła konieczność utworzenia dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel" - podano w raporcie.

Dokonanie powyższego odpisu pomniejszy wynik operacyjny JSW oraz Grupy Kapitałowej JSW, jednakże nie wpłynie na sytuację płynnościową.

Spółka wskazała, że prezentowana kwota odpisu ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie.

JSW opublikuje raport roczny za 2020 rok 18 marca 2021 roku. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lipsk
Dla mnie ,To dobre info pod zakupy jak by nie patrzyć. A dla części mniej widzących pewnie strach .
jacek-19
Odpis zmniejszy wynik operacyjny grupy. - zmniejszyc to mozna jak cos jest powyzej zera, na plusie. Ten odpis to moze tylko zwiekszyc dziure, deficyt !
darekkk
..."ujemną wartość odzyskiwalną... ośrodka generującego środki pieniężne"... Czy jakby napisali "strata kopalni" nie byłoby prościej?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki