JSW ogłosiła wystąpienie siły wyższej w spółce

2020-04-02 21:52
publikacja
2020-04-02 21:52

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o wystąpieniu siły wyższej w spółce i poinformowaniu kontrahentów spółki o jej wystąpieniu oraz konsekwencjach dla części zobowiązań wynikających z zawartych umów handlowych - poinformowała JSW w komunikacie.

/ fot. Grzegorz Klatka / FORUM

"Decyzja została podjęta w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz związanymi z tym ograniczeniami, działaniami rządów państw i przedsiębiorstw na świecie - co może mieć bezpośredni wpływ na sytuację finansową spółki i grupy JSW" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że obecnie nie jest możliwy do określenia wpływ ogłoszenia wystąpienia siły wyższej na działalność, sytuację finansową i operacyjną oraz perspektywy spółki i grupy JSW. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
enta
coś mi się zdaje,że chcą znowu podebrać parę groszy z funduszu na czarną godzinę,odwołują przetargi czyli w kasie pusto
bialy_kruk
Związkowcy by nie kupili takiej sekwencji zdań o wystąpieniu siły wyższej a strona handlowa nie ma wyjścia.
kwr
Dlaczego ta firma zawsze jako pierwsza kombinuje, jak tu nie zapłacić kontrahentom? W 1994 roku było to samo - jako pierwsi wszczęli postępowanie układowe, co pociągnęło za sobą cały łańcuch powiązanych z nimi kooperantów i dostawców.
oklahoma_kid
jak to wpłynie na kurs akcji jsw?
wwojtekw
Wdzięczni kontrahenci będą kupować JSW żeby podbić wycenę ;) Tak na serio to normalnie powinny być mega spadki, ale tutaj to diabli wiedzą takie rzeczy odchodzą na tej spółce.
fred_
Teraz onetnijcie pensje o 30%, i zabierzcie dodatki i premie. Jak kryzys to kryzys, kazdy solidarnie ma sie dokladac. Mundurowi to samo. Rok temu dostali podwyzke, w tym roku tez i nastepna jest obiecana na 2021.
mjwhite
Akurat mundurowi mają teraz sporo pracy i nie chciałbyś być na ich miejscu.
mknowak odpowiada mjwhite
No tak za chwilę będą musieli rodziców z dziećmi karać w parkach bo tak władza kazała a rozkazy trzeba przecież wykonywać prawda...... ciekawe kiedy zaczną stosować bardziej drastyczne środki czyżby w trakcie wyborów.
sammler odpowiada mknowak
W głowie Kaczyńskiego zrodził się pomysł, żeby służby mundurowe działające na rozkaz siedziały w komisjach wyborczych. Tak bardzo prze do wyborów i gotów jest podporządkować temu wszystko.
mario_80
Jeszcze mi nie wplynela zadna podwyzka, a trabia o niej od pol roku.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki