REKLAMA

JLL: wzrosła sprzedaż mieszkań

2021-04-13 13:00
publikacja
2021-04-13 13:00
fot. Curioso.Photography /

Na sześciu głównych rynkach w Polsce w I kwartale 2021 roku sprzedaż mieszkań była lepsza niż w IV kwartale 2020 roku - powiedział podczas kongresu finansowania nieruchomości wiceprezes JLL Kazimierz Kirejczyk.

W IV kwartale sprzedano w Polsce 14,0 tys. mieszkań, o 5 proc. więcej kdk.

"W I kwartale wyniki sprzedaży będą jeszcze lepsze, niż to co się działo w IV kwartale" - powiedział Kirejczyk.

Według niego, niebezpieczne może być pojawienie się kapitału spekulacyjnego na rynku nieruchomości.

Według prognoz JLL scenariusz bazowy zakłada stabilny wzrost cen mieszkań, zbliżony do poziomu CPI. Jest jednak możliwość zrealizowania się scenariusza, w którym pojawi się kapitał spekulacyjny, a tym samym silny wzrost cen mieszkań. Wówczas bańka spekulacyjna może pęknąć ok. 2025 roku. (PAP Biznes)

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
darek_znawca
Dziś z mieszkaniami to mi przypomina sytuację jak z taksówkami w latach 90-tych. Wtedy kto miał jakiekolwiek cztery koła stawiał na taksówkę i uważał, że sytuacja jest załatwiona. A czemu sie tak działo, bo wtedy było bezrobocie duże i każdy myślał, ze na taksówce będzie miał pracę i godziwe wynagrodzenie. I Dziś z mieszkaniami to mi przypomina sytuację jak z taksówkami w latach 90-tych. Wtedy kto miał jakiekolwiek cztery koła stawiał na taksówkę i uważał, że sytuacja jest załatwiona. A czemu sie tak działo, bo wtedy było bezrobocie duże i każdy myślał, ze na taksówce będzie miał pracę i godziwe wynagrodzenie. I do czego to doprowadziło do zwiększenia sie ilości taksówek, które więcej stały na postojach niż jeździły. Tak teraz podobnie ma sie rzecz z mieszkaniami, kto ma gotówkę w banku która jest oprocentowana na 0%, kupuje mieszkanie w nadziei, ze mieszkanie będzie przynosić na rok zysk 10% czym kuszą banery na mieszkaniach. Więc jest teraz tak, że jak ludzie kupują coraz więcej mieszkań to deweloperzy podnoszą prowizje na nie na 30% a 40%. Jak to sie skończy za rok, dwa, trzy, no tak ze dużo mieszkań będzie stać pustych, bo mało będzie ludzi do wynajęcia ich. Jak będą stały z rok, to będą chcieli ludzie sprzedać, jak będą chcieli sprzedać to cena pójdzie w dół._

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki